مدارک ویزای کانادا

مدارک لازم :

 

شرایط ویزای توریستی کانادا

 
پاسپورت معتبر برخورداری از مدارک و آزمایشات پزشکی داشتن تمکن مالی ویزای توریستی کانادا اقامت در کانادا برای مدت زمانی مشخص تعهد برای بازگشت به کشور خود مدارک عدم سوءپیشینه پیروی از قوانین کانادا در مدت زمان حضور خود در این کشور مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا پیش از اقدام برای دریافت ویزا، لازم است در مورد مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا و شرایط اخذ آن اطلاعات کافی کسب کنید، چرا که در صورت ناقص بودن مدارک، احتمال ریجکت شدن ویزای شما بالا می‌رود.
در ادامه به مدارک لازم جهت ویزای توریستی کانادا اشاره می‌کنیم:
 
پاسپورت معتبر
تائیدیه پزشکی مبنی بر سلامت
متقاضی نداشتن محکومیت جنایی یا مهاجرتی
متقاعد کردن آفیسر درباره اینکه وابستگی‌هایی به کشور خود دارید (تای یا وابستگی عاطفی شامل شغل، خانه، دارایی مالی یا خانواده می باشد).
دلایل محکم برای آفیسر درباره اینکه پس از پایان سفر کانادا را ترک خواهید کرد.
داشتن تمکن مالی کافی برای زمان اقامت در کانادا (مقدار تمکن مالی به مدت زمان اقامت و نحوه اقامت بستگی ‌دارد)
نداشتن هدف کار در کانادا
مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا اگر قصد اقدام برای دریافت ویزای توریستی کانادا را دارید، باید پس از آماده سازی مدارک خود از مراحل درخواست ویزا مطلع شوید. دریافت ویزای توریستی کانادا به طور کلی ۵ مرحله دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:
ارائه درخواست ویزا توریستی کانادا ارائه درخواست، اولین مرحله برای دریافت ویزای کانادا توریستی است.
شما می توانید درخواست خود را به دو روش ارائه نمایید. اولین روش ارائه درخواست ویزا به صورت کاغذی است. برای این کار شما باید به یکی از دفاتر وک در کشورهای همسایه مراجعه کرده و فرم درخواست ویزای توریستی کانادا را به همراه مبلغ مورد نیاز ارائه نمایید. در صورت ارائه فرم ویزای توریستی کانادا، همزمان می توانید تمامی امور تحویل مدارک، امور انگشت نگاری و عکاسی ویزا را نیز انجام دهید. دومین روش ارائه درخواست اینترنتی ویزا است. برای ارسال درخواست ویزا به صورت اینترنتی باید مدارک و تصاویر خود را اسکن کرده و ارسال نمایید. همچنین لازم به ذکر است که به یک کارت اعتباری برای پرداخت هزینه ویزای توریستی کانادا نیاز خواهید داشت. ساخت حساب کاربری در سایت سفارت کانادا دومین مرحله درخواست ویزای توریستی کانادا به صورت آنلاین انجام می‌شود. شما باید به سایت سفارت کانادا به آدرس canada.ca وارد شوید و حساب کاربری خود را بسازید. با ایجاد حساب کاربری می توانید مدارکی که اسکن کرده اید را در سایت سفارت این کشور آپلود کنید. پرداخت هزینه ویزای توریستی کانادا مرحله بعد از آپلود مدارک در سایت سفارت کانادا، پرداخت هزینه ویزای توریستی کانادا است. در این مرحله باید هزینه‌های مربوط به بررسی مدارک و همچنین انگشت نگاری را پرداخت نمایید.
مراجعه حضوری اخذ ویزا توریستی کانادا پس از اتمام مرحله آپلود مدارک و پرداخت هزینه ویزای توریستی کانادا تضمینی، تا ۳۰ روز آینده وقت دارید که به یکی از دفاتر انگشت نگاری کانادا مراجعه کرده و امور انگشت نگاری خود را تکمیل نمایید. پیکاپ پاسپورت ویزای کانادا توریستی پس از انجام ۴ مرحله قبلی، در صورت تایید شدن درخواست ویزای توریستی کانادا، باید به یکی از دفاتر وک مراجعه کرده و پاسپورت خود را تحویل دهید. پس از ارائه پاسپورت، در مدت زمان بین ۳ تا ۵ روز ویزای شما به پاسپورت تان الصاق می‌شود.