خط ویژه 021-42291

ثبت نام لاتاری آمریکا 2024

 

امروزه افراد زیادی قصد مهاجرت از ایران را دارند به عبارت دیگر، مهاجرت به یکی از اهداف مهم خیلی از افراد برای ادامه زندگی تبدیل شده است. بسیاری از افراد این طور تصور می‌کنند که مهاجرت امری سخت و نشدنی می باشد و به سادگی نمی‌توان نسبت به آن اقدام نمود. این در حالی است که خوشبختانه راه‌های گوناگونی برای مهاجرت  از کشور وجود دارد و افراد با توجه به سلیقه و جایگاه خود می‌توانند یکی از این روش های مهاجرت را انتخاب کنند.

خبر خوب این است که اکنون کشورهای مهاجر پذیر فراوانی وجود دارد که می توانید به عنوان کشور مقصد جهت مهاجرت از ایران انتخاب کنید. آمریکا یکی از مهاجر پذیر ترین و محبوب ترین  کشور های موجود در جهان می باشد که برای  خیلی از افراد از کشورهای جهان سوم ، این کشور ، اولین انتخاب آنها برای مهاجرت می باشد و در حال حاضر با توجه به شرایط سخت موجود،مهاجرت به کشور آمریکا برای بسیاری از مهاجردوستان سخت می باشد. به عبارت دیگر، سفر و مهاجرت به آمریکا، خصوصا در سال‌های اخیر کار بسیار دشواری شده است، اما باز هم عملی انجام شدنی خواهد بود. سفر به آمریکا به دو صورت موقت یا دائم خواهد بود و انجام این کار کاملا به اهداف مردم بستگی دارد. عده زیادی هستند که صرفا برای قرار کاری یا اموری که به چند روز یا چند ماه ختم می‌شود، وارد آمریکا می‌شوند. در سمت دیگر، افرادی هم هستند که تمایل دارند تا برای همیشه در آن جا زندگی کنند. پس شرایط برای هر یک از این عزیزان با هم متفاوت خواهد فراموش نکنید که مهمترین و به عبارت دیگر پیش شرط اصلی برای مهاجرت به هر کشور اجازه ورود یا به عبارت دیگر اخذ ویزا تایپ بلند مدت آن کشور می باشد.

در حال حاظر  یکی از  آسانترین و کم هزینه ترین راه‌های  ممکن جهت رسیدن به آمریکا ، ثبت نام در لاتاری امریکا  است که هر ساله  به قید قرعه در بین کشورهای جهان این اتفاق رخ می‌دهد و افراد زیادی در جهان با ثبت نام در این قرعه کشی، شانس خود را برای برنده شدن در لاتاری انتخاب نمایند.

لاتاری چیست؟

پیش از شروع بحث در مورد شرایط برای دریافت لاتاری آمریکا در سال 2024، بهتر است ببینیم که اصلا لاتاری چیست؟ افراد زیادی هستند که صرفا در این مورد چیزهایی را شنیده‌اند، اما اطلاعات کافی را ندارند. آن‌ها در وهله اول قصد دارند ببینند که لاتاری چه تعریفی می‌تواند داشته باشد.

در زبان انگلیسی، واژه لاتاری به معنای بخت آزمایی یا همان قرعه کشی است. بنابراین نتیجه می‌گیریم که لاتاری در این زبان می‌تواند شامل موارد مختلفی شود و صرفا لاتاری‌ای که مد نظر ما هست، نباشد. هر گونه برنامه‌ای که در قالب مسابقه برگزار گردد و شرکت کنندگانی در آن با هم رقابت داشته باشند، لاتاری نامیده می‌شود.

هدف از برگزار شدن لاتاری‌ها نیز این است که افراد شانس خود را برای پیروزی در آن مسابقه یا مسابقات امتحان کنند و در نهایت به چیزی که رویایش را دارند، دست یابند. البته در این بین، لاتاری‌های هم هستند که برای پهش عادلانه برخی از موارد مانند همان جوایز و خدماتی که گفته شد، برگزار می‌شود.

خدماتی در این بین وجود دارند که افراد زیادی متقاضی برای ثبت نام هستند، اما در نهایت تنها تعداد کمی برنده خواهند شد. لاتاری‌ای که مورد نظر ما هست را هم باید در همین دسته قرار داد. در واقع به این نوع از لاتاری، لاتاری گرین کارت آمریکا هم می‌گویند. این لاتاری، مسابقه‌ای است که هر ساله به قید قرعه، میان متقاضیان این لاتاری  انجام می‌شود و برنده شدن آن به شانس هر فرد  بستگی دارد.

لاتاری در زمان گذشته شرایط و قوانین خاص خود را داشت و امروز با تغییراتی همراه شده است. افراد چنین تصور می‌کنند که قوانین گذشته همچنان پایدار باقی مانده است. این در حالی است که آن‌ها باید با ویژگی‌ها و شرایط تازه برای ثبت نام گرین کارت آمریکا تا حد زیادی آشنا باشند. این آشنایی در نهایت می‌تواند منتج به برنده شدن شما عزیزان در لاتاری هم بشود. با توجه به این که سال 2024 یا 1401 در راه است، افراد زیادی سعی دارند تا شانس خود را در لاتاری گرین کارت بعدی امتحان کنند.

با توجه به این که نژادها و افرادی با ملیت‌های مختلف در آمریکا زندگی می‌کنند، ایرانی‌ها را هم باید جزوی از آن‌ها دانست. لاتاری یکی از برنامه‌های تشویقی است که ایرانی‌ها نیز می‌توانند هر ساله در آن شرکت کرده و در صورت برنده شدن، به آمریکا بروند. جالب است بدانید که این قانون از سال 1990 میلادی تصویب شد و افراد توانستند به وسیله آن به بسیاری از خواسته‌های خود دست پیدا کنند. از ههمان زمان، استقبال از این برنامه بسیار خوب بود و هر ساله هم بیشتر از قبل شد.

همان گونه که ذکر شد، لاتاری گرین کارت آمریکا از برنامه‌هایی است که هر ساله برگزار می‌گردد. در واقع این شانسی است که دولت آمریکا برای دیگر نژادها قائل شده است تا آن‌ها بتوانند در آن جا شروع به زندگی کنند. بعد از این که شما در این برنامه ثبت نام می‌کنید، نیاز به انجام امور دیگری نخواهید داشت. تنها باید صبور باشید و ببینید که آیا نام شما در لیست برنده‌ها موجود خواهد بود یا خیر.

البته باید در نظر داشته باشید که لاتاری برای همه کشورها و نژادها نیست و این شرایط برای همه مردم جهان فراهم نشده است. خوشبختانه این امتیاز برای ایران در نظر گرفته شده است تا حداقل افراد کشورمان بتوانند از این طریق به برخی از اهدافی که در سر دارند، دست پیدا کنند. با توجه به آماری که منتشر شده است، مطلع می‌شویم که هر ساله بیشتر از 4500 نفر از مردم کشورمان برای شرکت در این مسابقه ثبت نام می‌کنند؛ آماری که می‌تواند در سال‌های آینده بسیار بیشتر و حتی دو برابر هم بشود.

از مردم سراسر جهان برای شرکت در این مسابقه اقدام می‌کنند و  آن‌ها تمام مراحل مربوط به ثبت نام را طی می‌کنند و تنها منتظر می‌مانند تا ببینند کارها به چه صورت پیش خواهد رفت. این طور که دولت آمریکا اعلام کرده است، اسامی برنده شده‌ها به صورت تصادفی یا همان رندوم و به وسیله رایانه انتخاب می‌شود.

خوب است بدانید در صورتی که شما برنده لاتاری شوید، قادر خواهید بود تا برای همیشه مانند یک شهروند آمریکایی در آن جا زندگی کنید. ضمن این که می‌توانید از دیگر امکانات همچون تحصیل در مدارس و دانشگاه‌ها و یا کار در هر جایی که در نظر دارید، بهره ببرید. این می‌تواند یک فرصت ایده‌آل برای هر فردی باشد و به همین دلیل است که آمار ثبت  نام کنندگان برای لاتاری تا این اندازه زیاد است.

تاریخ ثبت نام لاتاری 2024

در گذشته هم در این وب سایت اعلام کرده بودیم که شرایط و راه‌های گوناگونی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد. این که شما کدام یک از این راه‌ها را انتخاب نمایید، کاملا به خودتان بستگی خواهد داشت. با این حال، یکی از آسان‌ترین راه‌ها همان لاتاری گرین کارت آمریکا است که اتفاقا برای ثبت نام نیز کار دشواری نخواهید داشت.

بسیاری از افراد در وهله اول این سوال را داشتند که چه زمانی می‌توان برای ثبت نام لاتاری 2024 میلادی یا 1401 شمسی اقدام کرد. در پاسخ باید گفت که این کار از مهر ماه سال آینده یعنی 1401 انجام شدنی خواهد بود.

به محض رسیدن به روزهای شروع ثبت نام، دولت آمریکا اخباری را مبنی بر آغاز ثبت نام لاتاری گرین کارت امریکا مربوط به سال  2024 را در سایت  رسمی خود قرار می دهد ،  شما هم بلافاصله باید آماده شوید تا ثبت نام خود را انجام دهید.

.

برای زمان ثبت نام چه کاری انجام دهیم؟

فرض را بر این می‌گیریم که زمان ثبت نام فرا رسیده است، حال به نظر شما چه کارهایی را باید انجام داد؟ در این بخش از مقاله به این موضوع اشاره خواهیم داشت.

1- شما در مرحله اول باید وارد سایت رسمی ثبت نام لاتاری آمریکا شوید.

2- تمام مراحل این ثبت نام به صورت آنلاین انجام می‌شود و مشکلی از این بابت نخواهید داشت.

3- سپس از شما خواسته می‌شود تا اطلاعات شخصی خود را وارد کرده و مدارک لازم را بارگذاری نمایید. در مورد این مدارک، منظور فقط عکس شما می باشد.

4- بعد از انجام مراحل ثبت نام، کد رهگیری برای شما فرستاده می‌شود و لازم است تا در حفظ آن کوشا باشید.

بعد از ثبت نام در لاتاری باید چه کاری انجام دهیم؟

افراد زیادی نمی‌دانند که بعد از ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا، دقیقا چه کاری باید انجام دهند. همان طور که گفته شد، هنگامی که شما عملیات مربوط به ثبت نام را انجام می‌دهید، یک کد رهگیری برای شما ارسال خواهد شد. این کد باید تا زمان اعلام نتایج توسط دولت آمریکا نگه داشته شود.لارم به ذکر است که این کد قابل بازیابی می باشد.  

هزینه ثبت نام لاتاری چه قدر است؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که مخاطبان نیز همواره از ما دارند، این است که هزینه ثبت نام مراحل ابتدایی لاتاری گرین کارت آمریکا چه قدر است؟ لازم به ذکر است که گفته شود ، ثبت نام لاتاری آمریکا کاملا رایگان می باشد.

شرایط سنی برای ثبت نام در برنامه لاتاری

یکی دیگر از سوالات زیاد افراد این است که دقیقا با چه سنی می‌توان در این برنامه شرکت کرد؟ تقریبا تمام افراد از هر جایی از دنیا (به جز کشورهایی که گفته شد) قادر هستند تا در این برنامه ثبت نام نمایند. البته گفتنی است که افراد زیر هجده سال به این دلیل که هنوز نسبت به دریافت مدرک دیپلم خو اقدام نکرده‌اند و تحصیل در مدارس آن‌ها باقی مانده است، قادر به شرکت در آن نخواهند بود.

چنین افرادی منبعی برای شرکت در این برنامه ندارند، اما واضح است که بعد از برنده شدن نمی‌توانند اطلاعات خود را تکمیل کرده و وارد آمریکا شوند. البته در صورتی که شخص اصلی که بالای هجده سال دارد و صاحب فرزند است، بتواند در این مسابقه برنده شود، قادر خواهد بود تا فرزند خود را هم به همراه ببرد.

افراد متاهل چطور می‌توانند در لاتاری ثبت نام کنند؟

بیشتر افرادی که در لاتاری ثبت نام می‌کنند، از دسته مجردها هستند. با این حال، اشخاصی هم هستند که همسر و حتی فرزند دارند و تمایل برای شرکت در لاتاری را از خود نشان می‌دهند. آن‌ها می‌توانند در زمان ثبت نام، اطلاعات همسر و فرزندان خود را هم وارد نمایند. در این صورت است که بعد از برنده شدن، قادر خواهد بود تا خانواده‌اش را نیز به همراه خود به آمریکا ببرد.

البته در نظر داشته باشید که فرزندان این شخص باید زیر 21 سال سن داشته باشند. در غیر این صورت، باز هم از ورودشان به آمریکا ممانعت به عمل آورده می‌شود. به هر شکل، این هم از دیگر شرایطی است که دولت آمریکا برای شهروندان آینده خود در نظر گرفته است.

لاتاری دو شانسه چیست؟

یکی از اصطلاحات پر کاربرد در این روزها و در این حوزه، لاتاری دو شانسه است. افراد با انجام این کار می‌توانند شانس خود را برای برنده شدن در این برنامه افزایش دهند. شیوه آن هم به این صورت است که افرادی که متاهل هستند، می‌توانند برای دو بار در این مسابقه شرکت داشته باشند.

یک بار آقا و یک بار هم خانم می‌تواند ثبت نام کند و فرد دیگر را به عنوان زیر مجموعه خود قرار دهد. این روزها افراد متاهل زیادی نسبت به انجام این کار اقدام می‌کنند و در نهایت نیز به چیزی که می‌خواهند، می‌رسند. واضح است که این کار هیچ مانعی نخواهد داشت و تنها باید هزینه‌ بیشتری را بپردازید.

آیا می توان برای یک نفر، دو بار ثبت نام کرد؟

شما عزیزان به هیچ وجه نباید این کار را انجام دهید و برای یک نفر، دو بار ثبت نام انجام دهید. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، هرگز شانسی برای برنده شدن در لاتاری نخواهید داشت. در واقع شما به طور اتوماتیک در سیستم برای شرکت در این قرعه کشی حذف می شوید.  تنها در صورتی که از ترفندهای مربوط به لاتاری دو شانسه و سه شانسه استفاده کنید، این امکان برای شما وجود خواهد داشت که شانستان را برای کسب پیروزی افزایش دهید.

مدارک تحصیلی لازم برای ثبت نام لاتاری

به نظر شما برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا به چه مدارکی نیاز خواهد بود؟ حداقل مدرک تحصیلی  که باید شخص متقاضی داشته باشد، دیپلم  می باشد.

شرایط عکس برای ثبت نام لاتاری

1- تصویر شما باید واضح و با کیفیت  باشد.

2- تصویر شما حتما باید به صورت مربع باشد.

3- دقت داشته باشید که فرمت آن باید JPG باشد.

4- هرگز نباید اسکن عکس خود را از روی کارت ملی و مدارک دیگر انجام دهید.

5- حجم تصویر شما از 240 کیلوبایت بیشتر نشود. و 600 در 600 پیکسل باشد .

  • ثبت نام لاتری امریکا 2024 در ماه مهر 1402 آغاز می شود . لازم به ذکر است تمامی توضیحات مربوط به ثبت نام لاتری امریکا 2024 در پکیچ زیر داده شده است .لطفا راست کلیک کنید و در کامپیوتر خود ذخیره کنید. جهت اطلاعات بیشتر، می توانید با همکاران ما 42291-021 تماس بگیرید.

لایک سفر | اخذ ویزای شینگن | مجری تورهای اروپا

بهتر است یک بار چیزی را ببینید تا هزار بار در مورد آن بشنوید

لایک سفر با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات گردشگری این مهم رو برای شما مسافران عزیز فراهم کرده است که مکان هایی که درباره اش مطالب خوبی شنیده اید را ببینید سفر به اروپا و دیگر نقاط جهان تجربه خاطره انگیزی برای شما رقم خواهد زد. ما با تکیه بر تجربه چندین ساله در این خصوص قادر خواهیم بود که بهترین و بی نظیر ترین تجربه شما از سفر را رقم بزنیم. آشنایی با کشور های دیگر نوع زندگی امکانات و آب هوایی متفاوت تمامی مواردی هستند که شما درباره آنها هزار بار شنیده اید همچنین ما در قسمت مجله گردشگری در این خصوص بسیار نوشته ایم شما باید ماجراجو باشید ماجراجویی ممکن است شما را آزار دهد اما یکنواختی شما را از بین می برد. گاهی باید از شنیده ها و خواندن ها دست کشید باید رفت و دید. آیا به دیگر نقاط جهان به چشم یک گردشگر نگاه کرده اید خوشحال ترین لحظه یک انسان زمانی هست که در سفر است. تمامی این جملات زیبا درباره سفر کردن اهمیت این موضوع را نشان می دهد. گروه لایک سفر به اهمیت سفر و صنعت گردشگری واقف می باشد به همین دلیل با بکارگیری از بهترین و باتجربه ترین کارشناسان در این زمینه پشتیبانی آسوده برای شما فراهم کرده است چه بصورت حضوری و چه بصورت مکالمه آنلاین اماده خدمات رسانی به شما مسافران عزیز می باشد. پرواز های مناسب رفت و برگشت ، ترانسفر مسافر در فرودگاه تا محل هتل اقامت در مناسب ترین هتل ها به همراه صبحانه ، دارا بودن بیمه مسافرتی اطمینان خاطر خاصی رو برای مسافر فراهم میکند همچنین گشت همراه با لیدر فارسی زبان ، تمامی این موارد در ارزان ترین پکیج در اختیار شما مسافران گرامی می باشد. در ثبت نام در تور ها و اتمام تمامی مراحل اداری کارشناسان ما همراه شما خواهند بود. انسان نمی تواند اقیانوس های جدید را کشف کند مگر اینکه شجاعت ترک ساحل رو داشته باشد ما به شما این شجاعت رو می دهیم که دنیا رو ببینید و ماندگار ترین خاطرات رو با ما داشته باشید.