خط ویژه 021-42291
معرفی کشور یونان

معرفی کشور دیدنی یونان

معرفی اجمالی کشور یونان

جمهوری یونان (Greece، Hellenic Republic) کشوری در جنوب شرقی اروپاست که جمعیت آن تا سال 2018 تقریباً 10.7 میلیون نفر بوده و پایتخت آن، شهر زیبای آتن است که بزرگترین شهر این کشور پس از شهر تسالونیکی به شمار می آید. موقعیت جغرافیایی یونان به شکلی است که در نوک جنوبی شبه جزیره بالکان قرار گرفته و واصل بین قاره های اروپا، آسیا و آفریقا به یکدیگر است و با کشورهای آلبانی، مقدونیه شمالی، بلغارستان و ترکیه مرزهای زمینی دارد. کشور یونان با دریای اژه در شرق، دریای یونی از غرب، دریای کرتان و دریای مدیترانه از جنوب احاطه شده و طولانی ترین خط ساحلی در حوضه مدیترانه متعلق به این کشور است. این کشور اروپایی، پر از جزیره های زیبا و دیدنی است ولی تنها 227 جزیره در این کشور، مسکونی هستند. هشتاد درصد از Greece را کوهستان تشکیل می دهد و بلندترین قله در این کشور، المپوس با 299 متر نام دارد. یونان متشکل از 9 منطقه جغرافیایی سنتی است که عبارتند از: مقدونیه، یونان مرکزی، Peloponnese، تسالی، اپیروس، جزایر اژه، Thrace، کرت و جزایر ایونی.

معرفی کشور یونان

Greece، مهد تمدن غربی و زادگاه دموکراسی، فلسفه و ادبیات غرب، تاریخ نگاری، علوم سیاسی، اصول مهم علمی و ریاضی، نمایشی غربی و المپیک است و از قرن 8 قبل از میلاد مسیح، یونان به شهرهای مختلف مستقل که با عنوان poleis از آنها یاد می شد، مشهور شد که کل منطقه مدیترانه و دریای سیاه را در بر می گرفت. Greece یک جمهوری پارلمانی واحد و یک کشور توسعه یافته اروپایی با اقتصاد پیشرفته با درآمد و کیفیت بالای زندگی است و بزرگترین اقتصاد را در منطقه بالکان دارد. جالب است بدانید که این کشور باستانی یکی از بنیانگذاران سازمان ملل متحد و دهمین عضو انجمن های اروپایی (پیشرو در اتحادیه اروپا) بود و از سال 2001 بخشی از منطقه یورو و شنگن به شمار می آید. Greece همچنین عضو بسیاری از نهادهای بین المللی دیگر از جمله شورای اروپا، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD)، سازمان تجارت جهانی (WTO)، سازمان امنیت و همکاری در اروپا (OSCE) و سازمان بین المللی د لا فرانکوفونی (OIF) می باشد. میراث فرهنگی بی نظیر Greece، صنعت بزرگ گردشگری، حمل و نقل پیشرفته و اهمیت ژئواستراتژیک آن، این کشور را به عنوان یک قدرت میانی طبقه بندی می کند.

معرفی کشور یونان

دین و زبان مردم یونان

مردم یونان یکی از مهربان ترین مردم جهان هستند و خونگرمی آنها تقریبا مانند ایرانی ها است. اکثر این مردم، مسیحی و پیرو کلیسای ارتدکس هستند، به عبارتی 90 درصد از مردم این کشور، پیرو ارتدکس شرقی و 3 درصد از سایر مذاهب مسیحیت پیروی می کنند، 1 درصد از یونانی ها نیز پیرو مذهب کاتولیک هستند. در یونان، 2 درصد از مردم از اسلام پیروی می کنند و 4 درصد نیز دین خاصی ندارند ولی دین رسمی در یونان که قانون اساسی این کشور آن را رسمیت می شناسد، ارتدکس شرقی است. یهودیت بیش از 2000 سال در این کشور حضور داشته است و جامعه باستانی یهودیان، رومانیوت نامیده می شود، در حالی که یهودیان سپهاردی، زمانی جامعه ای برجسته در شهر تسالونیکی بودند و تا سال 1900 بیش از نیمی از جمعیت این شهر را تشکیل می دادند، ولی پس از اشغال یونان توسط آلمان نازی و ماجرای هولوکاست در طول جنگ جهانی دوم، تخمین زده می شود که امروزه این تعداد کمتر از 6 هزار نفر باشد.

زبان رسمی این کشور زیبا، یونانی است و اکثریت زیادی از مردم بومی از این زبان به عنوان اولین یا تنها زبان خود استفاده می کنند، انگلیسی به عنوان زبان دوم در این کشور شناخته می شود در صورتی که با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید، در سفر به یونان دچار مشکل نخواهید شد، چون بیشتر مردم این کشور می توانند به انگلیسی صحبت کنند. علاوه بر زبان یونانی، زبانهای دیگری از قبیل ترکی، بلغاری، رومانیایی، آلبانیایی، اسلاوی، لادینو (جودو اسپانیایی)، ارمنی و گرجی نیز در این کشور بین اقلیت ها رواج دارد و صحبت می شود.’

فرهنگ مردم یونان

فرهنگ یونان با گذشت هزاران سال، در یونان میسنای آغاز شد و بسیاری از امپراطوری ها و کشورها مانند امپراتوری روم، روم شرقی یا بیزانس، کشورهای لاتین و فرانکی، امپراتوری عثمانی، جمهوری ونیز، جمهوری ژنو و امپراتوری انگلیس طی قرنهای مختلف تاثیر خود را بر فرهنگ مدرن یونان گذاشته اند. در گذشته های دور، یونان زادگاه فرهنگ غربی بود و یونانیان باستان در بسیاری از زمینه ها که به فکر سیستماتیک متکی بودند از جمله زیست شناسی، هندسه، تاریخ، فلسفه، فیزیک و ریاضیات، پیشگام بودند. آنها فرم های مهم ادبی مهمی مانند شعر حماسه و غزل، تاریخ، تراژدی و کمدی را به جهانیان معرفی کردند و جالب است بدانید یونانیان در پیگیری نظم و تناسب، آرمانی از زیبایی را ایجاد کردند که به شدت بر هنر غربی تاثیر گذاشت.

معرفی کشور یونان

تاریخ کشور یونان

اولین شواهد از وجود نیاکان بشر در بالکان جنوبی، که قدمت آن به 270 هزار سال قبل از میلاد مسیح می رسد، در غار پترولونا در مقدونیه Greece یافت شده است و در غار Apidima در منطقه ای به نام مانی در جنوب این کشور، قدیمی ترین بقایای انسان های مدرن آناتومیایی خارج از آفریقا مشاهده شده که متعلق به 210 هزار سال پیش است. همچنین هر سه مرحله از عصر سنگی (سرخپوشان ، Mesolithic و Neolithic) در غار فرانشتی در ایم کشور باستانی یافت شده است و اقامتگاههای نوسنگی در Greece که مربوط به هزاره هفتم قبل از میلاد مسیح است، با قدمت چندین قرن، قدیمی ترین در کل اروپاست. این کشور محل نخستین تمدنهای پیشرفته در اروپا است و همانطور که گفتیم زادگاه تمدن غربی به حساب می آید که با تمدن چرخه ای در جزایر دریای اژه در حدود 3200 سال قبل از میلاد آغاز شده است. تمدن مینوئیایی در جزیره کرت (2700-1500 قبل از میلاد) و سپس تمدن میکینایی در سرزمین اصلی (1600 – 1100 قبل از میلاد) از جمله تمدن هایی بودند که دارای خط و نوشته بودند که در حدود 1200 سال قبل از میلاد مسیح، به همراه سایر تمدن ها، طی یک رویداد منطقه ای معروف به فروپاشی عصر برنز فرو ریختند. همچنین سوابق معاصر هیتی و مصری حاکی از وجود یک کشور واحد تحت “پادشاه بزرگ” مستقر در سرزمین اصلی در گذشته است.

معرفی کشور یونان

تاریخ کشور یونان به دوره های مختلفی تقسیم می شود. دوره باستاني و كلاسيك که با پایان دوران تاریکی آغاز شد و به سال نخستین بازیهای المپیک مربوط می شود و گفته می شود در 508 سال قبل از میلاد، اولین سیستم دموکراتیک حکومتی جهان در آتن تاسیس شد. دوره هلنیستی و رومی (323 پیش از میلاد – قرن 4 میلادی) که پس از یک دوره سردرگمی به دنبال مرگ الكساندر، منطقه مقدونیه توسط روم به عنوان استان ضمیمه شد و بقیه یونان به یک پروتستان روم تبدیل شد. دوره قرون وسطی (قرن 4 – 15) که علیرغم اتفاقات ناگواری که در این دوران در اروپا رخ داد، یونان از لحاظ تجارت در منطقه در وضعیت خوبی بود و رونق اقتصادی بسیار خوبی در کل منطقه مدیترانه داشت. دوران اموال ونیزی و حکومت عثمانی (قرن 15 تا سال 1821) که در این زمان اکثر سرزمین های یونان تحت کنترل عثمانی ها و سپس جمهوری اول فرانسه و انگلستان بود. دوره مدرن تاریخ این کشور (1818-1821) نیز شامل جنگ استقلال یونان بود که با دوران روشنگری یونان مدرن همراه بود.

جزیره های یونان

بنا به آماری که در دست است، تعداد جزیره های یونان بین 120 تا 6 هزار جزیره است که از این بین، تنها 227 جزیره مسکونی هستند و جزیره کرت به عنوان بزرگترین جزیره یونانی شناخته می شود و پس از آن جزیره Euboea که توسط تنگه اپیروس به طول 60 متر از سرزمین اصلی جدا شده، بزرگترین جزیره در یونان است و به دنبال آن جزایر لسبوس و رودس قرار دارند. از دیگر جزیره ها می توان به جزایر آرگو سارونیک در خلیج سارونیک در نزدیکی آتن، Cyclades در قسمت مرکزی دریای اژه، Dodecanese، Sporades و جزایر ایونی واقع در غرب سرزمین اصلی در دریای یونی و جزیره میکونوس و جزیره کورفو اشاره کرد. جزیره سانتورینی یکی دیگر از مهمترین جزیره های یونان است که امروزه تبدیل به یک مکان گردشگری بسیار مهم در این کشور شده و اهمیت زیادی در صنعت توریسم آن دارد و سالانه هزاران گردشگر داخلی و خارجی از آن بازدید می کنند.

معرفی کشور یونان

معرفی مهمترین شهرهای یونان

تقریبا دو سوم مردم یونان در مناطق شهری زندگی می کنند. بزرگترین و مهمترین شهرهای یونان، آتن و تسالونیکی هستند که به ترتیب جمعیت شهری آنها تقریباً 4 میلیون و 1 میلیون نفر می باشد. این دو شهر بزرگ و زیبا از لحاظ گردشگری، نقش بسیار مهمی را در صنعت گردشگری کشور ایفا می کنند و بسیاری از گردشگران قبل از بازدید از سایر نقاط دیدنی، از این دو شهر بازدید می کنند. سایر شهرهای مهم یونان عبارتند از پاتراس، هراکلیون، لاریسا، ولوو، رودز، یانانینا، آگرینیو، چانیا و کالکیس که درجه اهمیت آنها در مقایسه با آتن و تسالونیکی کمتر است.

معرفی کشور یونان

جاذبه های گردشگری یونان

یونان یکی از کشورهای باستانی و زیبای جهان است و به دلیل آثار تاریخی ارزشمند و همچنین طبیعت بسیار زیبا، همواره یکی از مقاصد مهم گردشگری جهان به شمار می رود و سالانه میلیون ها توریست خارجی از شهرها و جزایر زیبای آن دیدن می کنند. مهمترین جاذبه های گردشگری این کشور زیبا علاوه بر جزایر این کشور عبارتند از: بنای آکروپلیس و موزه آکروپولیس، شهر باستانی دلفی و پارک ملی ساماریا جورج، صومعه های متئورا و بسیاری جاذبه های طبیعی و تاریخی دیگر که در سفر به این کشور دوست داشتنی می توانید از آنها بازدید نمایید.

معرفی کشور یونان

لایک سفر | اخذ ویزای شینگن | مجری تورهای اروپا

بهتر است یک بار چیزی را ببینید تا هزار بار در مورد آن بشنوید

لایک سفر با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات گردشگری این مهم رو برای شما مسافران عزیز فراهم کرده است که مکان هایی که درباره اش مطالب خوبی شنیده اید را ببینید سفر به اروپا و دیگر نقاط جهان تجربه خاطره انگیزی برای شما رقم خواهد زد. ما با تکیه بر تجربه چندین ساله در این خصوص قادر خواهیم بود که بهترین و بی نظیر ترین تجربه شما از سفر را رقم بزنیم. آشنایی با کشور های دیگر نوع زندگی امکانات و آب هوایی متفاوت تمامی مواردی هستند که شما درباره آنها هزار بار شنیده اید همچنین ما در قسمت مجله گردشگری در این خصوص بسیار نوشته ایم شما باید ماجراجو باشید ماجراجویی ممکن است شما را آزار دهد اما یکنواختی شما را از بین می برد. گاهی باید از شنیده ها و خواندن ها دست کشید باید رفت و دید. آیا به دیگر نقاط جهان به چشم یک گردشگر نگاه کرده اید خوشحال ترین لحظه یک انسان زمانی هست که در سفر است. تمامی این جملات زیبا درباره سفر کردن اهمیت این موضوع را نشان می دهد. گروه لایک سفر به اهمیت سفر و صنعت گردشگری واقف می باشد به همین دلیل با بکارگیری از بهترین و باتجربه ترین کارشناسان در این زمینه پشتیبانی آسوده برای شما فراهم کرده است چه بصورت حضوری و چه بصورت مکالمه آنلاین اماده خدمات رسانی به شما مسافران عزیز می باشد. پرواز های مناسب رفت و برگشت ، ترانسفر مسافر در فرودگاه تا محل هتل اقامت در مناسب ترین هتل ها به همراه صبحانه ، دارا بودن بیمه مسافرتی اطمینان خاطر خاصی رو برای مسافر فراهم میکند همچنین گشت همراه با لیدر فارسی زبان ، تمامی این موارد در ارزان ترین پکیج در اختیار شما مسافران گرامی می باشد. در ثبت نام در تور ها و اتمام تمامی مراحل اداری کارشناسان ما همراه شما خواهند بود. انسان نمی تواند اقیانوس های جدید را کشف کند مگر اینکه شجاعت ترک ساحل رو داشته باشد ما به شما این شجاعت رو می دهیم که دنیا رو ببینید و ماندگار ترین خاطرات رو با ما داشته باشید.