خط ویژه 021-42291

با کشور سوئیس آشنا شوید

این کشور کوچک روی نقشه، پر از کنجکاوی ها و جاذبه هایی که اگر به فکر زندگی در اروپا هستید، آن را در لیست کشورهایی که قرار است بروید قرار می دهید. کشور سوئیس که به دلیل تولید بهترین شکلات ها و پنیرهای جهان و بهشت ​​میلیونرها شناخته شده است، به لطف بانک های امن ، سیستم سیاسی بسیار متفاوتی با سایر کشورهای اروپایی دارد.

لایک سفر، بهترین و با کیفیت ترین خدمات گردشگری را برای شما مسافران فراهم می کند. این شرکت با بکارگیری  بهترین و باتجربه ترین کارشناسان در این زمینه پشتیبانی آسوده ای را برای شما فراهم کرده است تا سفر به اروپا و دیگر نقاط جهان تجربه خاطره انگیزی برای شما باشد.

کشور سویس،در مرکز اروپا قرار دارد.

مشخصات کشور سوئیس

کشور سوئیس در قلب اروپا واقع شده است که از جنوب با ایتالیا، از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختن اشتاین و از غرب با فرانسه همسایه است. سوئیس کوچک است اما پر از حقایق جذاب برای کشف است. سوئیسی ها به دلیل دقت خود (جای تعجب نیست که آن ها تولید کنندگان عالی ساعت های مچی هستند) و برای محصولاتی مانند شکلات و پنیر سوراخ دار مشهور هستند اما آن ها هم چنین دارای هزاران کوه هستند که می‌توانید در آن‌ها اسکی کنید.  تعطیلات ملی سوئیس اول آگوست است و مصادف با سالگرد روزی است که در سال 1291، نمایندگان چهار کانتون (که نواحی سوئیس هستند) تصمیم گرفتند برای تشکیل کنفدراسیون کشور سوئیس متحد شوند.

این کشور استاندارد زندگی بالایی دارد. بر اساس داده های منتشر شده در سال 2010 توسط سازمان ملل، شاخص توسعه انسانی سوئیس (HDI) با میانگین 0.874، سیزدهمین بالاترین شاخص در جهان است. امید به زندگی سومین بالاترین میزان امید به زندگی است (81.4 سال)، پس از ژاپن (82.4 سال) و ایسلند (81.6 سال) در رتبه دوم قرار دارد. تنها 1% از ساکنان بالای 15 سال کشور سوئیس بی سواد هستند و نرخ مرگ و میر نوزادان 4 مرگ در هر هزار تولد زنده است.

اقتصاد ملی کشور سوئیس توسط تولید ساعت هایی که در سراسر جهان به دلیل کیفیت آن ها شناخته شده است، هدایت می شود. از دیگر بخش های مهم بخش صنعتی می توان به صنایع شیمیایی، مکانیکی و متالورژی اشاره کرد. یکی دیگر از نکات برجسته سوئیس، نقش مالی بین المللی است که این کشور به عنوان مرکز اصلی بانکداری در جهان ایفا می کندو گردشگری عمدتاً در پیست های اسکی واقع در رشته کوه های آلپ توسعه می یابد.

سویس با شکلات و پنیر سوراخ دار معروف است.

اطلاعات جمعیتی کشور سوئیس

سوئیس با قلمرویی کوهستانی، بخش مرکزی قاره اروپا را اشغال کرده است.  این کشور جمعیت زیادی از فرانسه، ایتالیا و آلمان را در خود جای داده است، واقعیتی که زبان این ملل را در منطقه سوئیس رسمی کرد. ویژگی بارز سوئیس بی طرفی آن نسبت به سیاست بین الملل بود و قرن ها درگیر هیچ درگیری نبود. این موقعیت در کنگره وین در سال 1815 ایجاد شد. اما در سال 2002، این کشور به سازمان ملل متحد (UN) پیوست. جمعیت ملی 7.5 میلیون نفر است و تراکم جمعیت 183.2 نفر در هر کیلومتر مربع است. زوریخ پرجمعیت ترین شهر سوئیس است با 347517 نفر. پایتخت، برن، دارای 122178 نفر است. ژنو، دومین شهر بزرگ سوئیس (178722 نفر جمعیت)، مقر صلیب سرخ و سازمان تجارت جهانی (WTO) است.

این کشور که به طور رسمی کنفدراسیون سوئیس نامیده می شود که در اروپای مرکزی قرار دارد و مساحت کل آن 41285 کیلومتر مربع است. همان طور که گفته شد، این کشور از غرب با فرانسه، از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختن اشتاین و از جنوب با ایتالیا همسایه است و هیچ خروجی به دریا ندارد و 1520 کیلومتر مربع از خاک آن را آب پوشانده است.  کشور سوئیس را می توان به سه منطقه جغرافیایی اصلی تقسیم کرد:

    آلپ سوئیس: رشته کوهی که از جنوب اروپا به اروپای مرکزی می گذرد و دو سوم مساحت کل کشور را در بر می گیرد.

    فلات سوئیس: یک سوم کل مساحت را اشغال می کند و از دریاچه لمان در مرز فرانسه می رود، از مرکز عبور می کند و به دریاچه کنستانس در مرز آلمان و اتریش ختم می شود.

   ژورا: از دریاچه لمان تا راین در شمال، این منطقه یک دهم مساحت کل سوئیس را به خود اختصاص داده و از خطی از سنگ‌های آهکی تشکیل شده است.

توزیع جمعیت در کشور سوئیس یکنواخت نیست، زیرا آلپ بیش تر قلمرو را اشغال کرده است، اما تنها 10٪ از جمعیت در آن جا زندگی می کنند و حدود دو سوم ساکنان در فلات سوئیس زندگی می کنند.

نقشه کشور سویس

پایتخت کشور سوئیس شهر برن است و این کشور یک جمهوری فدرال متشکل از 26 ایالت است که کانتون نامیده می شوند. زوریخ یکی از شهرهای اصلی این کشور و هم چنین یکی از بهترین شهرهای اروپا برای زندگی است. نظام سیاسی یک دموکراسی مستقیم محسوب می شود. کانتون ها و شهرداری ها دارای خودمختاری قوی هستند و شهروندان مشارکت مستقیم در تصمیم گیری دارند. سوئیس عضو اتحادیه اروپا نیست، اما قراردادهای تجارت آزاد با این اتحادیه دارد. واحد پول محلی فرانک سوئیس است و یک واحد آن معادل 4.11 دلار R$ است. این کشور دارای چهار زبان رسمی است: آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش.

پرچم کشور سوئیس

با نگاهی سریع، می توانید پرچم سوئیس را با علامتی مشابه آن چه در بیمارستان ها و آمبولانس ها استفاده می شود اشتباه بگیرید. دلیلش این است که پس‌زمینه‌ای قرمز رنگ با صلیب یونانی سفید متساوی الاضلاع است. این پرچم توسط قانون اساسی سوئیس در سال 1848 ایجاد شد. این نماد برای اولین بار به عنوان نشان کانتون شویتز، یکی از کانتون های موسس کنفدراسیون سوئیس، در سال 1291 ظاهر شد. صلیب نشان دهنده آزادی است که امپراتوری به ساکنان آن منطقه سیاسی داده است. پرچم صلیب سرخ بین المللی برعکس پرچم سوئیس است  یعنی یک صلیب قرمز روی زمینه سفید. این به این دلیل است که خالق آن، ژنرال گیوم هانری دوفور، یک نظامی سوئیسی و یکی از بنیانگذاران جنبش بشردوستانه بود.

تاریخچه پرچم کشور سوئیس

منشاء پرچم قرمز با صلیب سفید به نبرد لاوپن در کانتون برن در سال 1339 برمی گردد. سربازان سوئیسی برای متمایز شدن از سایر شرکت کنندگان در میدان نبرد، یک صلیب سفید را به کت پست خود دوخته بودند. بعداً صلیب در بازوها و پرچم‌های سربازان سوئیسی ظاهر شد. ناپلئون بناپارت در طول جمهوری هلوتیک (1798-1803)، پرچم سه رنگی را برای سوئیس با رنگ‌های سبز، قرمز و زرد برپا کرد. این گونه بود که سوئیس اولین پرچم ملی خود را به دست آورد. مدت کوتاهی پس از لغو جمهوری هلوتیک، این پرچم نیز متروک شد.

پرچم کنفدراسیون سوئیس به شکل فعلی در سال 1840 ایجاد شد. مورخان در مورد توجیه رنگ پس زمینه قرمز بحث می کنند. برخی فکر می کنند که نشان دهنده خون مسیح است، برخی دیگر فکر می کنند قرمز از پرچم قدیمی برن می آید. در سال 1848، پرچم قرمز با صلیب سفید، به طور قطعی، نشان ملی کشور شد و در قانون اساسی ثبت شد.

پرچم کشور سوئیس به شکل مربعی منحصر به فرد است. علاوه بر پرچم واتیکان، این تنها پرچم جهان با این قالب است. رنگ قرمز آن مخلوطی از سرخابی و زرد است. صلیب سفید در مرکز پرچم قرار دارد و بازوهای صلیب یک ششم از عرض آن ها بلندتر است.

پرچم کشور سویس

زبان کشور سوئیس

اگر برای یک تور در سوئیس بروید، متوجه می شوید که زبانی که صحبت می کنند، سوئیسی نیست. در واقع، زبان ملی وجود ندارد، زیرا به زبان کشورهای همسایه صحبت می شود و زبان فرانسوی در شرق و آلمانی در غرب صحبت می شود.  سوئیس رسما 4 زبان دارد:

آلمانی که 63.5 درصد از جمعیت آن صحبت می کنند.

     فرانسوی، که 22.5٪ از مردم صحبت می کنند.

     ایتالیایی که 8.1٪ از جمعیت صحبت می کنند.

رومانش که 0.5 درصد به طور رسمی صحبت می کنند (در این گروه +5 گویش مختلف وجود دارد).

هنوز 6.6 درصد از زبان های دیگر وجود دارد، زیرا تعداد زیادی از مردم در سوئیس وجود دارند که زبان مادری آن ها یکی از 4 زبان رسمی ذکر شده در بالا نیست.

علاوه بر همه این زبان ها، انگلیسی نیز زبان پرمخاطب در کشور سوئیس است. عمدتا در شهرهای بزرگ مانند ژنو و زوریخ.

سیاست داخلی کشور سوئیس

کنفدراسیون سوئیس در سال 1291 تأسیس شد که اوج روند نزدیک شدن بین کانتون‌ها است که با زبان و سپس مذهبشان از یکدیگر متمایز شده‌اند، اما در مخالفت با همسایگان قدرتمند متحد شده‌اند. یک ایالت فدرال از سال 1848، ساختار آن یک مدل منحصر به فرد است که کلید موفقیت ملی در نظر گرفته می شود. مشخصه سیاست داخلی آن جستجو برای اجماع در امور مشترک است. ماهیت نهاد های سیاسی کشور سوئیس برای جلوگیری از تنش‌های داخلی تمایل دارد.  این یک سیستم سیاسی سه سطحی است: کنفدراسیون، کانتون ها و شهرداری ها.

کشور سویس از زیباترین کشورهای اروپاست .

در سطح ملی کنفدراسیون

کشور سوئیس یک دموکراسی نیمه مستقیم است. کنفدراسیون اموری را که خارج از حوزه صلاحیت کانتون ها است، مانند دفاع یا ارز، مدیریت می کند و بودجه و حساب های ایالت فدرال را تنظیم می کند. در سطح بین المللی، در مورد سیاست خارجی تصمیم می گیرد و سوئیس را در خارج از کشور نمایندگی می کند.

شورای فدرال کشور سوئیس ، یک نهاد گروهی که توسط پارلمان انتخاب می شود، قدرت اجرایی را اعمال می کند. ریاست جمهوری به طور متناوب توسط هر یک از هفت عضو شورای فدرال برای مدت یک سال انجام می شود. رئیس کنفدراسیون یک primus inter pares («نخستین در میان برابران») در میان اعضای شورای فدرال است. او با احترام به قانون نانوشته ارشدیت توسط پارلمان انتخاب می شود: در سال 2021، گای پارملین (UDC) هم چنین مشاور فدرال مسئول بخش فدرال اقتصاد، آموزش و تحقیقات (DEFR) است که از ژانویه 2019 رهبری می کند.  همه پرسی های مردمی نیز در سطح کانتون و شهرداری وجود دارد.  همه این عوامل منجر به یک قدرت سیاسی فدرال می شود که فضای مانور آن محدود است.

قدرت قانونگذاری کشور سوئیس توسط مجلس فدرال، متشکل از دو مجلس با اختیارات مساوی اعمال می شود: شورای ایالت ها (46 عضو، نماینده کانتون ها) و شورای ملی (200 عضو، به نمایندگی از مردم). در شورای ملی، تعداد کرسی های هر کانتون متناسب با جمعیت آن است. در شورای ایالات، کانتون ها دارای 2 کرسی هستند.  246 عضو پارلمان سوئیس هر 4 سال یک بار توسط مردم انتخاب می شوند. شورای ملی بر اساس روش رای گیری تناسبی چند نفره و به صورت یکسان در همه کانتون ها انتخاب می شوند. از سوی دیگر، هر کانتون در تصمیم گیری در مورد قوانین مربوط به انتخاب اعضای شورای خود در ایالات آزاد است.  آخرین انتخابات فدرال در 20 اکتبر 2019 برگزار شد و انتخابات بعدی در 22 اکتبر 2023 خواهد بود.

در سطح کانتون

کشور سوئیس از 26 کانتون تشکیل شده است که وضعیت ایالت های فدرال را دارند. صلاحیت های اصلی کانتون ها شامل امور مالی، عدالت، اقتصاد، آموزش، حفاظت اجتماعی، پلیس و امنیت، ساخت و ساز و کارهای عمومی است. هر کانتون قانون اساسی، پارلمان تک مجلسی، دولت و دادگاه های خود را دارد. اعضای پارلمان های کانتون به طور مستقیم توسط مردم، بر اساس روش های انتخابی که بر اساس کانتون ها متفاوت است، انتخاب می شوند. تعداد اعضای پارلمان در سطح جهانی با تعداد ساکنان کانتون ها متناسب است. انتخابات کانتونی عموماً هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود، به جز در کانتون‌های فریبورگ، وود، ژنو و ژورا که هر پنج سال یک‌بار برگزار می‌شود و در کانتون آپنزل اینرهودن، جایی که پارلمان هر سال تجدید می‌شود. دولت های کانتونی (که دارای 5 یا 7 عضو هستند) مستقیماً توسط دولت انتخاب می شوند بالا بردن آن ها با اکثریت آرا انتخاب می شوند، به جز در کانتون های زوگ و تیچینو که سیستم تناسبی را اتخاذ کرده اند.

جاذبه های گردشگری کشور سویس بی شمار است

در سطح شهرداری

کانتون ها از شهرداری ها تشکیل شده اند که در سال 2019 تعداد آن ها 2212 بود. این کانتون ها سطح اولیه سازمان سیاسی کشور سوئیس را تشکیل می دهند. شهرداری ‌ها علاوه بر وظایفی که توسط کانتون یا کنفدراسیون به آن ها محول شده است، مانند ثبت نام ساکنان یا حفاظت مدنی، اختیارات خاص خود را در چندین زمینه دارند: آموزش، حفاظت اجتماعی، تامین انرژی، زیرساخت‌های جاده‌ای، قلمرو توسعه و غیره. میزان خودمختاری شهرداری ها، که بسیار متفاوت است، توسط کانتون ها تعیین می شود. تقریباً از هر پنج شهرداری، یکی دارای پارلمان است، به ویژه شهرهای بزرگ. در سایر موارد، قوه مقننه از یک مجلس شهرداری تشکیل شده است که همه شهروندان می توانند در آن شرکت کنند و در آن دموکراسی مستقیم اعمال می شود، مردم توسط نمایندگان مدیریت نمی شوند بلکه خودشان تصمیمات سیاسی می گیرند و شورای شهرداری را تعیین می کنند.

شرایط اقتصادی کشور سوئیس

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است.  اساس کار آن نیروی کار با تحصیلات عالی، با تاکید بر حوزه های میکروفناوری، فناوری پیشرفته، بیوتکنولوژی، صنعت داروسازی و خدمات بانکی و بیمه است. کشور سوئیس اولین مرکز مالی برای مدیریت ثروت و پناهگاه امن برای سرمایه گذاران است.  شرکت های کوچک و متوسط ​​نقش بسیار مهمی در اقتصاد محلی دارند. سایر بخش های اقتصادی عبارتند از گردشگری و تولیدات کشاورزی و دامپروری که کمتر از 10 درصد جمعیت فعال را استخدام می کند.

کشور سوئیس ، بیستمین اقتصاد بزرگ جهان برای جمعیت تنها 8.6 میلیون نفر (708 میلیارد دلار در سال 2020) برخوردار است.  رکود در سال 2020 -3 درصد است، اما سوئیس در مواجهه با این بحران انعطاف‌پذیری نشان می‌دهد. طبق آخرین پیش بینی های اقتصادی کنفدراسیون، کاهش تولید ناخالص داخلی واقعی سوئیس در سال 2020 به 2.9- درصد (در مقایسه با 2.1- درصد در طول بحران مالی در سال 2009) محدود خواهد شد و بهبود فعالیت های اقتصادی باید منجر به رشد 3 درصدی شود. در سال 2021 بیکاری با بحران کووید-19 تنها اندکی افزایش یافته است، در اقتصادی که از سال 2000 در وضعیت اشتغال تقریبا کامل قرار دارد: نرخ بیکاری همان طور که توسط ILO تعریف شده است به 4.8٪ می رسد. بسته اقدامات حمایتی اقتصادی که توسط شورای فدرال تصویب شد، پوشش بودجه ای در حدود 7.3 درصد از تولید ناخالص داخلی را طی دو سال نشان می دهد. علیرغم رکود اقتصادی، دولت برنامه ای برای اجرای طرح بهبودی فراتر از اقدامات اتخاذ شده (به ویژه ضمانت دولتی اعطایی به وام های نقدی ارائه شده توسط سیستم بانکی) ندارد.

سوئیس از نظر تشویق نوآوری (شماره 1 در رتبه‌بندی‌های مختلف بین‌المللی و اروپایی) و استفاده خوب از بودجه عمومی کشور مرجع سیاست‌های عمومی است. سوئیس دارای مازاد حساب جاری بسیار بزرگ (10٪ از تولید ناخالص داخلی در سال 2020) و موقعیت خالص خارجی به ویژه قابل اعتبار است (برابر با 125٪ تولید ناخالص داخلی، که 30٪ آن در حقوق صاحبان سهام است).

گردشگران زیادی برای دیدن جاذبه های گردشگری سویس به این کشور سفر می کنند .

روابط تجاری کشور سوئیس

سوئیس از نظر مواد خام ضعیف است، اما دارای نیروی کار بسیار ماهر است و روابط اقتصادی قوی با سایر کشورها دارد. اتحادیه اروپا شریک اصلی اقتصادی سوئیس است. حدود 59 درصد از واردات سوئیس از اتحادیه اروپا و 50 درصد از کالاهای صادراتی سوئیس به آن جا می رود. در زمینه خدمات، سوئیس دومین خروجی تجارت اتحادیه اروپا است و  13 درصد از سرمایه گذاری مستقیم خارجی در اتحادیه اروپا از سوییس است.

مراحل زندگی در کشور سوئیس

شرایط مهاجرت در سوئیس نسبتا سخت است، به خصوص برای افرادی که تبعه اتحادیه اروپا یا EFTA (انجمن تجارت آزاد اروپا) نیستند. برای ورود به سوئیس، شهروندان اتحادیه اروپا فقط باید پاسپورت یا کارت شناسایی داشته باشند و نظم و امنیت عمومی را تهدید نکنند. اتباع سایر کشورها برای ورود به سوئیس باید چندین شرط را داشته باشند و ممکن است برای اتباع کشورهای خاصی ویزا لازم باشد.

شرایط کار در کشور سوئیس

یافتن شغل در سوئیس ممکن است دشوار باشد. اول از همه به این دلیل که کارگران خارجی باید مجوز کار سوئیس داشته باشند و سپس به علت این که دنیای کار سوئیس برای یک خارجی بسیار خاص و گاهی اوقات دشوار است. یکی از مزیت های بزرگ سوئیس حقوق آن است که نسبتاً بالاتر از فرانسه است.  اما همیشه سودمند نیست، زیرا بیمه درمانی کاملاً بر عهده کارگر است. هزینه زندگی نیز بسیار بالاتر است و دسترسی به ملک دشوارتر است.

فرزندان خود را در کشور سوئیس آموزش دهید

سیستم آموزشی سوئیس کاملاً متفاوت است.  زیرا هر کانتون سیاست مدرسه خود را دارد. شما می توانید انتخاب کنید که فرزندان خود را در یک مدرسه خصوصی یا دولتی ثبت نام کنید. اگر به منطقه ای مهاجرت می کنید که به زبان آلمانی یا ایتالیایی صحبت می کند، می توانید فرزندان خود را در مدرسه فرانسوی نیز ثبت نام کنید تا از ،از دست دادن عادت صحبت کردن به زبان مادری خود جلوگیری کنید.  با این حال، شروع سال تحصیلی سوئیس در آخرین هفته آگوست برگزار می شود.

کشور سویس از کشورهای سطح بالا اروپا است

جاذبه های اصلی توریستی کشور سوئیس

کشور سوئیس از نظر اقتصاد، توسعه و دموکراسی نمونه ای است، اما در مورد جاذبه های توریستی نیز خودنمایی می کند. ببینید کدام اصلی هستند:

    کوه یونگفراو:  با 4158 متر ارتفاع، بالاترین ایستگاه قطار در اروپا و همیشه پوشیده از برف است.

    پل چپل: پل چوبی در لوسرن که در سال 1365 ساخته شد.

    زرمات: مشهورترین کوه جهان که در پای ماترهورن قرار دارد. یک واقعیت جالب این است که خودرو در این منطقه توریستی ممنوع است.

    دریاچه لوسرن: دروازه ورود به بخش مرکزی کشور و فضای اطراف آن مدرنیته، بوهمیا، سنت و هنر را در هم می آمیزد.

    مرکز تاریخی برن: به عنوان یک میراث جهانی توسط یونسکو و با ویژگی های تاریخی آن به طور دقیق حفظ شده است.

    آبشار راین: بزرگ ترین آبشار اروپا که بین کانتون های شافهاوزن و زوریخ قرار دارد.

تاریخچه مختصر کشور سوئیس

هلوتی ها در 500 سال قبل از میلاد در ناحیه شمال مرکزی اروپا ساکن بودند هنگامی که در 58 قبل از میلاد تصمیم گرفتند به جنوب بروند، ارتش روم به فرماندهی جولیوس سزار بر آن ها تسلط یافتند و قلمرو آن ها تا سال 400 پس از میلاد تحت کنترل رومیان باقی ماند. قدمت کشور سوئیس به دوره اشغال رومیان مانند ژنو، زوریخ، بازل، لوزان و مارتینی باز می گردد. پس از سقوط امپراتوری روم، این قلمرو توسط قبایل ژرمنی مانند بورگوندی ها و لومباردها مورد حمله قرار گرفت. تا این که در 1 اوت 1291، زمانی که کانتون های اوری، شویز و آنتروالدن متحد شدند و کنفدراسیون سوئیس را تشکیل دادند و اتحاد ملی سوئیس شکل گرفت. از سال 1332، کنفدراسیون شروع به رشد کرد و از اعضای جدید استقبال کرد. کانتون لوسرن در همان سال به اتحادیه ملحق شد، در حالی که زوگ در سال 1352 و زوریخ، برن و گلارونا در سال 1353 به اتحادیه ملحق شدند و کنفدراسیون هشت کشور عضو را ایجاد کردند.

یکی از جاذبه های کشور سویس

اولین مشکلات

مشکلات از حدود سال 1414 شروع شد، زمانی که والیس، با مشاهده افزایش نفوذ لردهای رارون در منطقه، شروع به شورش و دفاع از خود کرد. جنگ‌های کوچکی در اطراف کنفدراسیون علیه بورگوندی‌ها اتفاق افتاد، همزمان با تصاحب سرزمین‌های جدید کشور سوئیس که زمان افزایش کنفدراسیون فرا رسیده بود، اما اوری، شویز، آنتروالدن، زوگ و گلارونا مخالف بودند. با این حال، در سال 1477، یک توافقنامه جو را آرام کرد و اجازه ورود کانتون های فریبورگ، سولئورا و گرابوندن داده شد و کنفدراسیون 13 کشور عضو را ایجاد کرد. جنگ سوابین در سال 1494، آخرین درگیری نظامی بزرگ بین کنفدراسیون هلوتی قدیمی و خانه هابسبورگ، اعضای بیش تری را به کشور در حال رشد آورد.

جمهوری هلوتیک

در سال 1761، سرانجام انجمن کشور سوئیس در زوریخ ایجاد شد، که هر سال در کانتون آرگائو برای بحث در مورد تاریخ و آینده کنفدراسیون تشکیل جلسه داد. فساد مرتکب شده توسط خانواده های ثروتمند منجر به یک سری شورش ها بین قرن های 17 و 18 شد و انقلاب فرانسه در سال 1789 به سوئیس ها نشان داد که امکان تغییر کنفدراسیون وجود دارد. پس از طوفان باستیل، سوئیس شروع به زیر سوال بردن نظام سیاسی موجود کرد و چند سال بعد انقلاب ژنو در سال 1792 رخ داد که منجر به ایجاد قانون اساسی جدید در سال 1794 شد.

در 12 آوریل 1798، حدود 120 نماینده از کانتون های آرگاو، بازل، برن، فریبورگ، وو، لوسرن، شافهاوزن، سولوتورن و زوریخ جمهوری هلوتیک را اعلام کردند که قانون اساسی آن بسیار شبیه قانون اساسی فرانسه بود. ناپلئون دستور حمله به جمهوری جدید و خلع سلاح را صادر کرد، اما پس از شکست آن در نبرد واترلو،  کشور سوئیس به سیستم فدرال بازگشت و قرن نوزدهم برای پیشرفت به دموکراسی مدرن مشخص شد.

واقعیتی که به پیشرفت کشور سوئیس و حفظ هویت ملی آن کمک زیادی کرد این بود که در طول تاریخ درگیر درگیری ها نشد. از سال 1815، این کشور در هیچ جنگی شرکت نکرده و حتی در طول جنگ جهانی دوم از خود حمایت نکرده است. موقعیت جغرافیایی آن، منزوی شده توسط کوه ها، بی طرفی را تسهیل می کرد.

زمستان در کشور سویس

حقایقی در مورد کشور سوئیس

برخی از قوانین در سوئیس بسیار بحث برانگیز است، به خصوص برای کسانی که در کشورهای محافظه کار زندگی می کنند. اسلحه مجاز است،  استفاده از مواد مخدر تزریقی مانند هروئین در ساختمان های عمومی تحت مراقبت پزشکان و پرستاران مجاز است، شگفت زده خواهید شد. این بخشی از یک سیاست غیر تهاجمی برای بیرون راندن مردم از خیابان است و موضوع مواد مخدر را به عنوان سلامت عمومی تلقی می کند. واقعیت دیگری که بحث ها را برانگیخته است، خودکشی خودخواسته است. اتانازی  از سال 1942 در این کشور مجاز بود.

برن پایتخت کشور سوئیس

پایتخت سوئیس، برن، چه برای کسانی که در حال برنامه ریزی برای تعطیلات هستند و چه برای کسانی که به فکر زندگی در خارج از کشور هستند، نام چندان محبوبی ندارد. با این حال، در هر دو مورد می تواند مقصد بسیار جالبی باشد. . وقتی سوال این است که “پایتخت سوئیس کجاست” برخی افراد گیج می شوند و معمولاً نام زوریخ به اشتباه گفته می شود.

 برن، پایتخت کشور سوئیس، یکی از زیباترین شهرها است که حدود 130 هزار نفر در آن زندگی می کنند و چهارمین شهر بزرگ سوئیس است. این مکان از سال 1983 به عنوان میراث جهانی یونسکو در نظر گرفته شده است. با تمام جذابیت و معماری معمولی خود، میزبان بسیاری از سازمان های بین المللی و هم چنین خانه دولت فدرال است.

تاریخچه پایتخت کشور سوئیس

مرکز سیاسی سوئیس از سال 1993، برن شهری با معماری است که هیچ کس نمی تواند ایراد بگیرد و به عنوان یک مقصد گردشگری پر از جذابیت است. این شانسی نیست که پایتخت سوئیس در فهرست میراث جهانی یونسکو باشد. چیزی که به برن این عنوان را داد، منظره شهری قرون وسطایی آن بود که به خوبی حفظ شده بود. پایتخت کشور سوئیس در تاریخ خود ساکنان برجسته ای دارد. آلبرت انیشتین زمانی که در حال نوشتن “نظریه نسبیت” بود در آن جا زندگی می کرد.  

فصل پاییز در کشور سویس

پایتخت کشور سوئیس چگونه است؟

زبان رسمی شهر برن آلمانی است. این شهر کوچک با 134000 نفر سکنه است. کمی دورتر از مرکز سوئیس واقع شده است. فاصله برن تا آلپ تنها 20 کیلومتر است. این شهر به دو کوه نزدیک است: بانتیگر با ارتفاع 947 متر و کوه گورتن با ارتفاع 958 متر. در ماه های سرد دمای پایتخت سوئیس بین 2 تا 13 درجه و در بهار و تابستان بین 19 تا 24 درجه متغیر است.

گردشگری در پایتخت کشور سوئیس

اگر می‌خواهید پایتخت سوئیس را به عنوان یک توریست کشف کنید، به جاذبه‌های دیدنی این شهر توجه کنید:

1. مرکز تاریخی برن

مرکز تاریخی باید در صدر فهرست باشد. فقط قدم زدن در خیابان های باریک و ساختمان های قرون وسطایی آن ها ارزش سفر را دارد. زنتروم پُل کلی یک مرکز فرهنگی است که توسط یک معمار ایتالیایی به نام رنزو پیانو طراحی شده است.

2. گودال خرس

گودال خرس یک مکان گردشگری شناخته شده در این شهر است. در آن جا می توانید خرس ها را در حال خوردن هویج ببینید.

علاوه بر این نکات، چندین گزینه برای انجام کارهایی در برن وجود دارد. در اینجا 10 مکان دیدنی برای افرادی که به پایتخت سوئیس می روند، آورده شده است.

3. برج ساعت (Zytglogge)

برج ساعت یک نقطه عطف تاریخی در شهر است. این برج که در اواسط دهه 1218 و 1220 ساخته شد، ابتدا به عنوان دروازه کنترل شهر عمل کرد و با رشد برن، برج گسترش یافت و بلندتر شد تا برد بصری بیش تری داشته باشد. ساعت نجومی محبوب ترین بنای تاریخی شهر است، 800 سال تاریخ دارد، واقعاً چشمگیر است.

4. خیابان کرامگاسه

این یکی از خیابان‌های اصلی مرکز تاریخی است که شاید محبوب‌ترین آن‌ها باشد زیرا از برج معروف Zytglogge شروع می‌شود. از آن جایی که خودروها در آن ممنوع هستند، ارزش آن را دارد که در اطراف قدم بزنید و از مغازه ها دیدن کنید. طول خیابان فقط 330 متر است، اما توصیه می‌کنم وقتی کارتان تمام شد توقف نکنید. به پیاده روی ادامه دهید، زیرا در همان مسیر به پارک خرس، یکی دیگر از نقاط گردشگری شهر می رسید.

5. مجلس پارلمان

خانه پارلمان بدون شک یکی از مکان هایی است که اگر به دنبال کارهایی برای انجام در برن هستید، نمی توانید آن را از دست بدهید. ساخت آن در سال 1852 آغاز شد، اما در طول سال ها به یک مجموعه سه قسمتی تبدیل شد و تنها در سال 1902 تکمیل شد.

6. رودخانه آر

رودخانه آر یکی از ستون های این شهر زیبا است. رنگ زنده آن و شیوه ای که مرکز تاریخی را در بر می گیرد باورنکردنی است. حضور در برن در طول تابستان اروپا باید کاملاً یک تجربه باشد، زیرا شنا در آن به جاذبه اصلی شهر در این فصل تبدیل می شود.

بهار در کشور سویس

7. موزه تاریخی برن

اگر از آن دسته گردشگرانی هستید که موزه ها را دوست دارند، توصیه ما خرید کارت موزه است. این کارت به شما این امکان را می دهد که بدون پرداخت هزینه دیگری وارد تمام موزه های شهر شوید.  شاید موزه تاریخ، همراه با موزه هنرهای زیبا، موزه اصلی شهر باشد. اولی دارای یک مجموعه دائمی و دارای نمایشگاه های موقت است و نکته جالب این است که موزه انیشتین بخشی از آن است که زندگی و کارهای این دانشمند برجسته را که برای زندگی به این شهر آمده است را بررسی می کند.

جشنواره های پایتخت کشور سوئیس

برای کسانی که عاشق جاز هستند، بدانید که یکی از مهم ترین فستیوال های جهان در این شهر برگزار می شود. جشنواره جاز برن بین ماه های مارس و می برگزار می شود. ژوئن ماه جشنواره رقص برن است. برای جشن تابستان، در ماه جولای، جشنواره گورتن برگزار می شود.  در ماه اوت، خیابان های پایتخت کشور سوئیس مملو از هنرمندان در جشنواره هنرمندان خیابانی برن می شود.

برن برای زندگی کردن

اولین قدم یادگیری زبان است. در برن باید آلمانی صحبت کنید و حتی اگر به این زبان تسلط داشته باشید، چیزی متفاوت خواهید شنید، که در واقع همان لهجه ای است که در شهر نیز استفاده می شود. حتی کسانی که به تحصیل فکر می کنند، می توانند در دانشگاه حضور یابند و تنها با استفاده از زبان انگلیسی تحصیل کنند. علاوه بر زبان، به هزینه اجاره نیز فکر کنید. اجاره در شهر بسیار گران است و یکی از گزینه هایی که تازه واردان به آن متوسل می شوند، اشتراک گذاری خانه با افراد دیگر است. یا اگر قصد مطالعه دارید، خانه هایی هستند که در آن اتاق خود را دارید و آشپزخانه را با دیگران به  طوراشتراکی استفاده می کنید. در برن، همه چیز به جیب شما و مدت زمانی که می خواهید بمانید بستگی دارد.

ویزا برای سفر به کشور سوئیس

اگر فقط می خواهید از پایتخت سوئیس دیدن کنید، مشکلی نیست. بدون نیاز به ویزا تا زمانی که اقامت شما بیش از 90 روز نباشد. شما به عنوان یک توریست وارد می شوید و نمی توانید کار کنید. اما بیمه مسافرتی اجباری است.  اگر قصد زندگی در سوئیس یا هر کشور اروپایی دیگری را دارید، باید به کنسولگری  رفته و برای ویزا اقدام کنید. راحت ترین کار گرفتن ویزا برای تحصیل و اول از همه پیدا کردن دانشگاه و رشته ای است که می خواهید بگذرانید که یکی از شرایط اعطای ویزا خواهد بود.

مرکز خرید معروف در کشور سویس

زوریخ در کشور سوئیس

 برترین مقصد سوئیس، زوریخ، نیز یکی از بهترین شهرهای اروپا برای زندگی است. با تقریبا 2 میلیون نفر جمعیت، حدود 20 درصد از کل جمعیت کشور را در خود جای داده است.  شهر زوریخ سوئیس  یک مکان عالی برای کسانی است که به دنبال فرصت های شغلی خوب و امنیت هستند و با وجود زمستان سخت، شهری زیبا برای زندگی است.

شهر لوگانو در کشور سوئیس

لوگانو بزرگ ترین شهر در منطقه ایتالیایی سوئیس است که با نام تیچینو شناخته می شود. این شهر جذاب است که در میان کوه ها احاطه شده است و  آب و هوای مدیترانه ای و دریاچه ای زیبا دارد.  لوگانو که تنها در 30 کیلومتری شهر مجاور کومو در ایتالیا قرار دارد، ترکیبی از فرهنگ سوئیسی و ایتالیایی را در خود جای داده است. ما شاهد این هستیم که این ترکیب عمدتاً بر فرهنگ، زبان و غذاهای محلی تأثیر می گذارد. در لوگانو، ایتالیایی صحبت می‌شود و تشخیص رفتار متفاوت مردم با ساکنان سوئیس آلمان، دشوار نیست. شهر لوگانو سومین مرکز مالی کشور سوئیس است، اما هم چنین شهری متشکل از پارک ‌ها، دهکده‌ های کنار دریاچه و آب و هوای معتدل است که آن را به مقصدی محبوب برای تعطیلات آلمانی‌های سوئیسی به‌ویژه در فصل بهار و تابستان و تابستان تبدیل می‌کند.

شهر لوسرن سوئیس

لوسرن در مرکز کشور سوئیس واقع شده است و آن را به شهری ایده آل برای اقامت و کشف این کشور تبدیل کرده است. تقریباً 40 دقیقه با قطار از برن، انگلبرگ و زوریخ فاصله دارد. لوسرن در سواحل دریاچه چهار کانتون (Vierwaldstättersee) ساخته شد. هفت پل از این شهر عبور می کند و سال ها به عنوان ونیز سوئیس شناخته می شد.  این شهر هم چنین توسط مناظر سبز زیبا و کوه های کوهستانی احاطه شده است.  لوسرن واقع در مرکز سوئیس، در بخش آلمانی این کشور و بین شهرهای برن و زوریخ قرار دارد. موقعیت استراتژیک آن باعث می شود بسیاری از مسافران لوسرن را به عنوان پایگاهی برای سفرهای یک روزه به سایر مقاصد منطقه انتخاب کنند.

کشور سویس، توریست های زیادی را به خود جذب می کند

معرفی لوزان سوئیس

لوزان در 62 کیلومتری ژنو، دومین شهر بزرگ منطقه دریاچه ژنو است. تپه‌ها و پله‌ها ویژگی اصلی این شهر دانشگاهی پر جنب و جوش است که محل استقرار کمیته بین‌المللی المپیک است و به آن لقب پایتخت المپیک جهان رامی‌دهند. لوزان پایتخت کانتون فرانسوی زبان  و چهارمین شهر کشور سوئیس از نظر وسعت است.  در پایان سال 2019، شهرداری لوزان دارای 146032 سکنه بود.  در سال 2018، تجمع لوزان 420757 نفر سکنه داشت.  در سال 2012، تجمع لوزان 50 درصد از جمعیت و 60 درصد مشاغل را در کانتون متمرکز کرد. لوزان به دلیل تعداد زیادی از مؤسسات بین المللی مرتبط با ورزشی که میزبان آن است، متمایز است. این شهر از سال 1915 مقر کمیته بین المللی المپیک (IOC) و حدود 50 فدراسیون و سازمان بین المللی ورزشی و هم چنین دادگاه داوری ورزش (CAS) و دفتر اروپایی آژانس جهانی ضد دوپینگ بوده است. این شهر از سال 1993 عنوان رسمی “پایتخت المپیک” را دارد.

آشنایی با ژنو سوئیس

ژنو شهری در جنوب سوئیس است که تقریباً در مرز فرانسه قرار دارد که توسط کوه‌های آلپ احاطه شده است. به لطف پروازهای ارزان ارائه شده توسط خطوط هوایی Low Cost، ژنو به یکی از دروازه های اصلی سوئیس و پایگاه جایگزین عالی برای کاوش در شهرهای جذاب همسایه تبدیل شده است.  مکان های دیدنی ژنو سالانه صدها گردشگر را از سراسر جهان به خود جذب می کند. این شهر نه تنها از نظر میراث معماری، بلکه از نظر زیبایی های طبیعی نیز غنی است.  ژنو را شهر دیپلمات ها، سازمان های بین المللی و شرکت ها می دانند. هر ساله افراد زیادی هم برای تفریح ​​و هم برای تجارت به این جا می آیند.

ژنو مکانی عالی برای کسانی است که به علم علاقه دارند. سرن در این جا واقع شده است، یک مرکز علمی که در آن یکی از آزمایش های معروف جهان انجام می شود. شما می توانید در نزدیکی CERN که در حومه شهر در مرز کشور سوئیس و فرانسه قرار دارد، قدم بزنید. رصدخانه ژنو نیز یکی از محبوب ترین مراکز تحقیقاتی جهان در زمینه نجوم است.

آب و هوا در سوئیس چگونه است؟

کشور سوئیس کشوری با آب و هوای معتدل است که مشخصه مناطقی است که محدوده دما معمولاً بسیار زیاد است. به عنوان مثال، دما می تواند بین 3- تا 18 درجه سانتی گراد در ماه های زمستان در یک روز تغییر کند. یکی دیگر از ویژگی های آب و هوای معتدل که در سوئیس غالب است، این است که فصول سال معمولاً به خوبی مشخص است و می توان آن را در فصل خشک و فصل بارندگی خلاصه کرد و 4 فصل را در دو فصل جمع آوری کرد.

در تمامی فصول سال به سویس می توان سفر کرد

کشور سوئیس در زمستان

برای جمع بندی آب و هوای زمستانی سوئیس از دو کلمه استفاده می شود: برف و سرما.  در ماه‌ های زمستان، عمدتاً در ژانویه و فوریه، میانگین دما 2- درجه سانتی گراد است. این بدان معنا نیست که بازدید از سوئیس در زمستان بد است، بلکه برعکس است. شاید بهترین زمان برای نوشیدن مقدار زیادی شکلات داغ و بازدید از روستاها و شهرهایی باشد که پر از برف جذاب و زیبا به نظر می رسند. علاوه بر این، هتل های بسیار جذابی برای اقامت و بسیاری از پیست های اسکی برای انجام ورزش های زمستانی وجود دارد.

کشور سوئیس در پاییز

پاییز در سوئیس فوق العاده است. دلیل آن این است که رنگ درختان جذابیت زیادی به ارمغان می آورد و از سبز به زرد، قرمز تغییر می کند تا زمانی که همه برگ ها می ریزند. دامنه حرارتی در ماه های پاییز، بین پایان سپتامبر و اوایل دسامبر، چشمگیر است، زیرا در همان روز دما می تواند از 18 درجه سانتی گراد به 3 درجه سانتی گراد کاهش یابد. پاییز زمانی است که دما بسیار متفاوت است، اما هم چنین زمانی است که بارندگی ها تا پایان زمستان به عنوان یک دوره خشک متوقف می شوند. پاییز زمان خوبی برای قدم زدن و آشنایی با دیگر شهرها و کشورهای منطقه است و قیمت بلیط هواپیما پس از سپتامبر بسیار کاهش می یابد.

کشور سوئیس در تابستان

آب و هوای سوئیس نه تنها سرد است، بلکه بین ماه های ژوئن و سپتامبر، در طول تابستان این کشور اروپایی دارای میانگین دمایی است که به 21 درجه سانتی گراد می رسد. گرم ترین ماه در این کشور جولای است، اما دمای بالاتر باران را به همراه دارد که در این دوره بسیار رایج است. بنابراین، در حالی که بهترین زمان برای سفر به کشور سوئیس در بهار یا تابستان است، دقیقاً در این فصول است که بیش ترین بارندگی وجود دارد.  به هر حال، شایان ذکر است که سالانه به طور متوسط ​​بیش از 600 میلی متر در کشور باران می بارد.

کشور سوئیس در بهار

با سفر بین بهار و تابستان مطمئناً از بهترین آب و هوای سوئیس لذت خواهید برد. روزها شروع به طولانی شدن می کنند و دمای هوا بسیار دلپذیر است و میانگین آن در طول روز 18 درجه سانتی گراد است. اما همین، گرما و باران در سوئیس برادرند. بنابراین به محض این که هوا شروع به گرم شدن می کند، باران نیز بیش تر می شود، اما چمنزارهای سبز، شکوفه و درختان که پر می شوند، دعوتی برای پیاده روی و عکس های فراموش نشدنی هستند.

بهترین زمان برای سفر به سویس را انتخاب کنید

آیا سازگاری با آب و هوا برای زندگی در سوئیس دشوار است؟

بستگی دارد. آب و هوای این کشور در طول سال به خوبی مشخص است، اما حقیقت این است که باید بدانید به کجا می روید. اگر اهل منطقه گرم تری هستید و قصد زندگی در کشور سوئیس را دارید، خوب است خود را از نظر جسمی و روانی آماده کنید.

استخدام در کشور سوئیس

بر اساس آمار سازمان بین‌المللی کار، سوئیس با نرخ بیکاری 4.5 درصد، یکی از باثبات‌ترین اقتصادهای جهان است و افراد از ملیت‌های مختلف را استخدام می‌کند. علاوه بر حضور سازمان‌های بین‌المللی، مشوق‌های دولت برای افتتاح مشاغل جدید و ثبات سیاسی عناصری هستند که پذیرش شرکت‌های خارجی در سوئیس را تسهیل می‌کنند و به پایین بودن بیکاری و تنوع فرهنگی زیاد این کشور کمک می‌کنند.  تعداد مشاغل خالی در کشور سوئیس بیش تر از افراد بیکار است

بر اساس آمار رسمی سیستم بازنشستگی سوئیس، حدود 147000 نفر در دسامبر 2017 بیکار بودند. در پایان همان سال، 178000 فرصت شغلی جدید در کشور سوئیس اعلام شد که از پایان سال 2016 با 22000 شغل فراتر رفت. بر اساس برآوردهای بزرگ ترین سایت جمع آوری کاریابی در سوئیس (JobAgent)، تنها 30 درصد از مشاغل خالی آگهی می شوند. این ممکن است نشان دهد که تعداد مشاغل خالی در واقع بسیار بیش تر است.

برای داشتن شغل در کشور سوئیس، تسلط به زبان آلمانی، فرانسوی یا انگلیسی ضروری است. زمانی که موقعیت به خدمات مشتری نیاز دارد، زبان رسمی منطقه کشور بسیار مهم است. در بسیاری از شرکت های خارجی انگلیسی زبان رسمی است. به دلیل این سناریو، یافتن افراد سه زبانه و چند زبانه در سوئیس بسیار رایج است.

مزایای استخدام در کشور سوئیس

از نظر بازنشستگی، سهمیه ها در سوئیس به آن چه که آن ها Pillars می گویند تقسیم می شود. آن ها عبارتند از: سهم کارفرما، سهم کارمند (هر دو اجباری) و مستمری خصوصی احتمالی، به تشخیص خود کارمند.

کوهستان های زیادی در سویس وجود دارد

مزایا در صورت بیکاری

اگر فردی در کشور سوئیس شغلی داشته باشد و به دلایلی شرکت را ترک کند، می تواند تا 80 درصد آخرین حقوق خود را برای مدت حداکثر دو سال دریافت کند.

در صورت مهاجرت به کشور مبدا

احتمال دیگر این است که فرد به کشور خود بازگردد. در این صورت، برداشتن یکباره کل سهم تامین اجتماعی از زمان کار در کشور سوئیس مجاز است.

حمایت از تربیت فرزندان

کارمندان در کشور سوئیس دارای فرزند،  به برنامه ای به نام کمک هزینه خانواده دسترسی دارند. این نوعی بولسا فامیلیا است. برای هر فرزند متولد شده، خانواده حداقل 200.00 فرانک برای کمک دریافت می کند. پس اگر کودک در سوئیس متولد شود، دولت 2000.00 فرانک برای کمک به هزینه ها پرداخت می کند.  به همین دلایل، سوئیس در فهرست بهترین کشورهای اروپا برای تربیت کودکان قرار دارد.

نحوه زندگی و مهاجرت کشور سوئیس

زندگی در سوئیس آرزوی بسیاری از افرادی است که رویای زندگی بهتر و  امنیت را در سر می پرورانند و می خواهند در کشوری زندگی کنند که همه چیز به خوبی انجام شود.  کشور سوئیس یکی از بهترین کشورها برای زندگی در نظر گرفته می شود و دو شهر آن در لیست بالاترین کیفیت زندگی و رفاه هستند. این کشور از 26 ایالت تشکیل شده است که به آ نها کانتون می گویند که بین بخش های فرانسوی، آلمانی و ایتالیایی تقسیم شده است. این یکی از پیشرفته ترین مکان ها در جهان است و درست در قلب اروپا قرار دارد.

کار و زندگی در سوئیس آرزوی بسیاری از افراد است. اما برای زندگی باید قرارداد کاری داشته باشید که با شهروندی اروپایی راحت تر است، در یک موسسه آموزشی ثبت نام کنید یا در کشور سرمایه گذاری کنید. ببینید هر کدام از این گزینه ها چگونه کار می کنند.

تفریحات زمستانی در سویس

با تابعیت اروپایی

شهروندان اتحادیه اروپا و انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) اجازه دارند در هنگام جستجوی کار به مدت سه ماه در کشور سوئیس بمانند. این مهلت می تواند تا شش ماه در طول جستجوی کار افزایش یابد. مجوزها توسط دفاتر مهاجرت کانتونی صادر می شود و بین اقامت کوتاه مدت (کمتر از یک سال)، اقامت موقت (مدت محدود) و اقامت دائم (مدت نامحدود) تفاوت قائل می شود.

پس از اخذ قرارداد کاری، شهروند اروپایی اجازه اقامت با اعتبار پنج سال را دریافت می کند و پس از این مدت می تواند برای شهروندی اقدام کند.   سطح تحصیلات در کشور سوئیس یکی از بهترین ها در جهان است و این یکی از ساده ترین راه ها برای مهاجرت به این کشور و اولین قدم پذیرش در یک موسسه آموزشی است. پس از انتخاب مدرسه یا دانشگاه، باید ثابت کنید که توانایی پرداخت هزینه ها و درخواست ویزای دانشجویی را دارید.

مهاجرت کاری در سوئیس

کشور سوئیس به دلیل کیفیت زندگی و دستمزد بالا یکی از پرطرفدارترین کشورهای جهان برای کار است. بنابراین یافتن شغل در سوئیس چالش بزرگی خواهد بود، اما غیرممکن نیست.  برای درخواست استخدام باید رزومه خود را ارسال کنید. اسناد باید به زبانی که در کانتون مورد نظر شما صحبت می شود نوشته شود، اگرچه بسیاری از شرکت های چند ملیتی انگلیسی را به عنوان زبان کاری می پذیرند. با پیشنهاد یا قرارداد کاری، باید با ارائه مدرک، درخواست مجوز دائمی کنید. پس از پذیرش، این مجوز به مدت پنج سال معتبر خواهد بود و ممکن است برای پنج سال دیگر تمدید شود. پس از گذشت پنج سال اول، می توانید برای اجازه اقامت دائم نیز درخواست دهید.

تابعیت از طریق سرمایه گذاری در کشور سوئیس، اقامت با برنامه سرمایه گذاری نامیده می شود. فرآیند درخواست سختگیرانه است و نیاز به آمادگی برای جمع آوری تمام اطلاعات لازم دارد. نامزد نمی تواند هیچ گونه سابقه کیفری داشته باشد و باید در جامعه، سازمان، جامعه یا کشور خود دارای جایگاه بالایی باشد. در برخی موارد، باید در یک دوره مهارت زبان یا امتحان به زبان رسمی کانتونی که می خواهید در آن زندگی کنید شرکت کنید. هر کانتون می تواند شرایط خاص خود را اعمال کند که بسیار متفاوت است. با انجام تمام شرایط، نامزد می تواند تابعیت کشور سوئیس و هم چنین همسر و فرزندان زیر 18 سال را دریافت کند. تابعیت مضاعف در سوئیس به رسمیت شناخته شده است و لازم نیست تابعیت اصلی خود را ترک کنید.

خارجی ها می توانند شرکتی تشکیل دهند که زمینه ایجاد شغل و فرصت های اقتصادی برای شهروندان محلی کشور سوئیس را داشته باشد و به توسعه اقتصادی کشور کمک کند. صاحب کسب و کار می تواند اجازه اقامت در سوئیس را دریافت کند. مطلوب ترین کانتون برای راه اندازی کسب و کار، زوگ است، زیرا مالیات شرکتی پایینی دارد. برای دریافت پاسپورت سوئیسی از طریق برنامه شهروندی سرمایه گذاری، بسته به نوع سرمایه گذاری و تعداد افراد تحت تکفل، هزینه ممکن است بین 1132.50 تا 1520 یورو متفاوت باشد.

از زیبایی های سویس

حقوق و بازار کار در سوئیس برای مهاجرین

بازار کار در کشور سوئیس تقاضای زیادی در بخش فناوری اطلاعات دارد. بنابراین، اگر شما یک متخصص فناوری اطلاعات باشید، علاوه بر داشتن شرایط کاری خوب و بهترین حقوق، به احتمال زیاد پیشنهاداتی دریافت خواهید حداقل دستمزد جهانی برای همه کانتون های سوئیس وجود ندارد و برخی حداقل دستمزد را تعیین می کنند در حالی که برخی دیگر این کار را نمی کنند. کانتون های ژورا، نوشاتل، تیچینو و ژنو حداقل دستمزد مشخصی دارند که بین آن ها متفاوت است.  کشور سوئیس به دلیل داشتن یکی از بالاترین حقوق در جهان متمایز است و بر اساس گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD)، متوسط ​​حقوق سوئیس 54800 فرانک در سال است که معادل 4873 فرانک در ماه است. این رقم سوئیس را به سومین کشور با بهترین متوسط ​​حقوق در جهان تبدیل می کند و تنها پس از لوکزامبورگ و ایسلند قرار دارد. اگرچه هزینه های زندگی بسیار بالاست، اما با حقوق دریافتی می توان در کشور خوب زندگی کرد.

مالیات در کشور سوئیس

به طور متوسط، کارگران در سوئیس در پایان ماه بیش تر از سایر کشورهای غربی درآمد دارند. این نتیجه ای بود که توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) در مورد مالیات های پرداخت شده در 35 کشور منتشر شد. کشور سوئیس از این نظر از دیگر کشورهای اروپایی سازمان پیشی گرفته است. با این حال، بار مالیاتی می تواند در هر کانتون و شهرداری بسیار متفاوت باشد. علاوه بر این، بیمه درمانی اجباری وجود دارد که باید به صورت ماهانه توسط همه پرداخت شود. سوئیس بهداشت عمومی رایگان ارائه نمی دهد و هزینه بیمه درمانی پایه بسیار زیاد است.

سه نوع اصلی مالیات مستقیم در سوئیس عبارتند از:

    مالیات بر درآمد و ثروت (مالیات مستقیم)

    مالیات بر مصرف (مالیات بر ارزش افزوده و غیره)

    مالیات بر تملک و هزینه ها (مالیات وسایل نقلیه موتوری، سگ و غیره).

مزایای زندگی در کشور سوئیس

این کشور علاوه بر داشتن مناظر خیره کننده در سراسر قلمرو خود بسیار تمیز و منظم است. سوئیس واقعاً در تمیز کردن خیابان ها، مراقبت از باغ ها، میادین و حفظ طبیعت خود سرمایه گذاری می کند.  کشور سوئیس چند فرهنگی است و افراد از ملیت های مختلف را گرد هم می آورد. هم چنین موقعیت مکانی آن بسیار خوب است. در قلب اروپا قرار دارد و حداکثر سه ساعت پرواز از هر کشوری در این قاره است. تجربه زندگی در کشوری مانند سوئیس بسیار خوب است. این کشور دارای ترکیبی از فرهنگ‌ها، چه آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی و هم چنین فرهنگ‌های دیگر است، زیرا مردمی از سراسر این جا وجود دارند.

حقوق و دستمزد عامل دیگری است که بسیار تحسین شده است. اگرچه هزینه های زندگی بسیار بالا است، اما هنوز هم می توان با آن چه در این کشور به دست می آورید خوب زندگی کرد. «حتی اگر حقوق اولیه کمی داشته باشید، کیفیت زندگی بسیار خوبی دارید.

در کشور سویس حقوق حیوانات رعایت می شود

معایب زندگی در کشور سوئیس

آب و هوا برای بسیاری از افراد ساکن در این کشور یک نقطه ضعف است. البته این به منطقه ای که در آن زندگی می کنید و آب و هوای محلی بستگی دارد. برخی گزارش می دهند که روزهای زیادی بدون آفتاب وجود دارد که برای آن هایی که به آفتاب زیاد عادت کرده اند مشکل ساز است. بنابراین، اگر قصد دارید در کشور سوئیس زندگی کنید، در مورد آب و هوای آن مکان به خوبی تحقیق کنید.

مطمئناً هزینه بالای زندگی یکی از عواملی است که افراد  از آن به عنوان نقطه ضعف یاد می کنند. بسیاری شکایت دارند که خدماتی مانند مانیکور، آرایشگری و چیدمان مبلمان از اقلام لوکس در کشور سوئیس هستند. با این حال، اکثر آن ها نیز موافق هستند که حقوق ها ارزش آن را دارد و می توانید کیفیت زندگی خوبی داشته باشید.

مشکل در دوست یابی

دوستی با فرد سوئیسی چیزی است که اغلب به عنوان یک نقطه ضعف توسط افراد ساکن در این کشور ذکر می شود. به گفته آن ها دوست یابی بسیار سخت است.

افراد شکایت دارند که همه چیز در کشور سوئیس خیلی زود بسته می شود. اگر فراموش کردید چیزی بخرید و ساعت از 19 گذشته است، باید تا روز بعد صبر کنید. هم چنین برای کسانی که به دنبال یک زندگی شبانه هستند، این مکان ایده آل نیست.

قوانین حیوانات سوئیس

تخمین زده می شود که 17 میلیون حیوان در کشور سوئیس و بیش از هفت میلیون حیوان خانگی وجود دارد. این کشور حقوق حیوانات را جدی می گیرد و از سال 2008 یک سری قوانین را برای تضمین سلامت و رفاه حیوانات وضع کرده است. زندگی در سوئیس رویای هر حامی حیوانات است. نگرانی در مورد حیثیت و سلامت حیوانات بسیار زیاد است و کسانی که به حیوانات بی احترامی و بدرفتاری می کنند و آن ها را رها می کنند و می کشند مجازات سختی خواهند داشت.

نکات پایانی در مورد کشور سوئیس

کشوری فدرال در اروپای مرکزی، سوئیس در بخش غربی رشته کوه های آلپ واقع شده است.  از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختن اشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب و شمال غرب با فرانسه همسایه است. سوئیس را می توان به عنوان کشوری با برخی از بزرگ ترین دریاچه ها در کل قاره اروپا تعریف کرد که دارای 4.7 میلیون خریدار آنلاین برای بازاری است که در سال 2015 حدود 8.4 میلیارد یورو تخمین زده می شود. اگرچه هنوز با غول های بریتانیا، آلمان یا فرانسه فاصله دارد، تجارت الکترونیک کشور سوئیس یکی از قوی ترین رشدها را در اروپا تجربه می کند و خریداران آن هزینه می کنند.

 عادات دیجیتالی مصرف کنندگان سوئیسی اکنون به خوبی تثبیت شده است و در سال 2015 نسبت به سال 2014 افزایش 13 درصدی را ثبت کرده است و به ارزش 9.1 میلیارد فرانک سوئیس (یا حدود 8.4 میلیارد یورو) رسیده است.

هر کدام از شهرهای سویس زیبایی خاصی دارند

سرزمین پنیر و شکلات، ساعت و چاقوی جیبی، سوئیس یکی از کوچک ترین کشورهای اروپاست. اما یکی از کشورهایی با بالاترین کیفیت زندگی در جهان است. وقت شناسی سوئیسی چیز قابل تحسینی است!  ساماندهی و نظافت خیابان ها نیز قابل ذکر است و در چندین نقطه شهر، حتی در مناطق کم تر شهری مانند روستاهای آلپ، همیشه کیسه هایی برای ریختن مدفوع سگ وجود داشت.

کشور سوئیس به سه منطقه تقسیم می شود: سوئیس ایتالیایی (لوگانو)، سوئیس فرانسوی (ژنو، مونترو، لوزان، گرویرس) و سوئیس آلمان (زوریخ، برن، اینترلاکن، زرمات).  از یک منطقه به منطقه دیگر تفاوت زیادی در زبان، علائم و غذا وجود دارد. از نظر زیبایی طبیعی، سوئیس بی‌رقیب است و در چند کیلومتر مربع می‌توانید کوه‌های برفی، مزارع سبز، دریاچه‌های آبی، نهرها و آبشارها، گاوهای خالدار در مرتع، آن هایی که زنگ‌هایی به گردن دارند و همه چیز را ببینید.

+ تورهای سویس

لایک سفر | اخذ ویزای شینگن | مجری تورهای اروپا

بهتر است یک بار چیزی را ببینید تا هزار بار در مورد آن بشنوید

لایک سفر با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات گردشگری این مهم رو برای شما مسافران عزیز فراهم کرده است که مکان هایی که درباره اش مطالب خوبی شنیده اید را ببینید سفر به اروپا و دیگر نقاط جهان تجربه خاطره انگیزی برای شما رقم خواهد زد. ما با تکیه بر تجربه چندین ساله در این خصوص قادر خواهیم بود که بهترین و بی نظیر ترین تجربه شما از سفر را رقم بزنیم. آشنایی با کشور های دیگر نوع زندگی امکانات و آب هوایی متفاوت تمامی مواردی هستند که شما درباره آنها هزار بار شنیده اید همچنین ما در قسمت مجله گردشگری در این خصوص بسیار نوشته ایم شما باید ماجراجو باشید ماجراجویی ممکن است شما را آزار دهد اما یکنواختی شما را از بین می برد. گاهی باید از شنیده ها و خواندن ها دست کشید باید رفت و دید. آیا به دیگر نقاط جهان به چشم یک گردشگر نگاه کرده اید خوشحال ترین لحظه یک انسان زمانی هست که در سفر است. تمامی این جملات زیبا درباره سفر کردن اهمیت این موضوع را نشان می دهد. گروه لایک سفر به اهمیت سفر و صنعت گردشگری واقف می باشد به همین دلیل با بکارگیری از بهترین و باتجربه ترین کارشناسان در این زمینه پشتیبانی آسوده برای شما فراهم کرده است چه بصورت حضوری و چه بصورت مکالمه آنلاین اماده خدمات رسانی به شما مسافران عزیز می باشد. پرواز های مناسب رفت و برگشت ، ترانسفر مسافر در فرودگاه تا محل هتل اقامت در مناسب ترین هتل ها به همراه صبحانه ، دارا بودن بیمه مسافرتی اطمینان خاطر خاصی رو برای مسافر فراهم میکند همچنین گشت همراه با لیدر فارسی زبان ، تمامی این موارد در ارزان ترین پکیج در اختیار شما مسافران گرامی می باشد. در ثبت نام در تور ها و اتمام تمامی مراحل اداری کارشناسان ما همراه شما خواهند بود. انسان نمی تواند اقیانوس های جدید را کشف کند مگر اینکه شجاعت ترک ساحل رو داشته باشد ما به شما این شجاعت رو می دهیم که دنیا رو ببینید و ماندگار ترین خاطرات رو با ما داشته باشید.