شماره تماس 021-42291

معرفی كشور پرتغال

كشور پرتغال در جنوب غربی اروپا قرار گرفته است ،پرتغال یكی از كوچك ترین كشور های اروپایی می باشد.

مساحت تقریبی آن حدود 93 هزار كیلومتر مربع می باشد. جمعیت آن نزدیك به 10 میلیون نفر می باشد. پرتغال یكی از كوچك ترین كشور های اروپایی می باشد. ولی به دلیل آثار تاریخی و هم چنین جاذبه های گردشگری كه درآن واقع شده است مورد توجه توریست ها و گردشگران زیادی قرار گرفته است.

پایتخت پرتغال شهر لیسبون می باشد. از جمله شهر های مهم دیگر آن می توان به پورتو، براگا، كویمبرا را می توان نام برد. از آن جا كه پرتغال یك كشور ساحلی به حساب می آید،‌ جاذبه های طبیعی بسیار زیادی در آن وجود دارد. در حدود 800 كیلومتر از مساحت این كشور را سواحل تشكیل می دهند. در قرن های گذشته دریانوردان بسیار نامداری در پرتغال وجود داشته اند. هم چنین به دلیل مرز آبی گسترده ای كه داشته است دریانوردی و ماهیگیری بسیار در این كشور رواج داشته است.

معرفی كشور پرتغال
معرفی كشور پرتغال

بررسی جغرافیای پرتغال

كشور پرتغال غربی ترین كشور در اروپا محسوب می شود. قسمت غربی آن كاملا به اقیانوس اطلس متصل است. ا ز سمت شرق و شمال نیز مرز مشترك گسترده ای با كشور اسپانیا دارد. در واقع زمین شناسان پرتغال را ادامه فلات مركزی اسپانیا می دانند كه هر چه به سمت دریا می رود ارتفاعش كم می شود. علاوه بر این چند جزیره در اقیانوس اطلس وجود دارند كه جز خاك پرتغال حساب می شوند.

آب و هوای پرتغال

كشور پرتغال دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد. در بررسی ها مشخص شده است كه پرتغال یكی از گرم تری كشور های اروپایی به حساب می آید. دمای آن در مناطق مختلف بسیار متفاوت است. در طول سال دمای مناطق مختلف آن بین 12 درجه سانتی گراد تا 45 درجه سانتی گراد متغییر می باشد. در بین فصول سال معمولا گردشگران بهار و تابستان را برای سفر به این كشور رویایی ترجیح می دهند.

معرفی كشور پرتغال

فرهنگ و زبان كشور پرتغال

معمولا پوشش زنان پرتغالی بسیار پوشیده می باشد. مردان سعی می كنند بیش تر از كت و شلوار استفاده كنند و كلا یك حالت بسیار رسمی در كشور حاكم است. واحد پول فعلی كشور پرتغال یورو می باشد. زبان اصلی این كشور نیز پرتغالی می باشد. در مناطق مختلف ممكن است لهجه های مختلف از این زبان وجود داشته باشد. به دلیل این كه سالیانه گردشگران بسیار زیادی به این كشور سفر می كنند، نزدیك به 80 درصد مردم به زبان انگیلیسی نیز مسلط هستند.  دین رسمی آن ها مسیحی می باشد و مذهب كاتولیك بیش ترین طرفدار را در كشور دارد.

شهر لیسبون، پایتخت كشور پرتغال

در ساحل شرقی اقیانوس اطلس و در خاك كشور پرتغال شهری قرار دارد كه نام آن لسیبون است. این شهر بزرگ ترین شهر در پرتغال محسوب می شود. جمعیت آن چیزی در حدود یك سوم جمعیت كشور می باشد. این شهر یكی از قدیمی ترین شهر ها در قاره اروپا محسوب می شود. به همین دلیل آثار باستانی بسیار زیادی در آن وجود دارد كه گردشگران را به خود جذب كرده است. در گذشته های دور لیسبون تحت سلطه ی روم بوده است و آثار آن دوره هنوز هم موجود می باشد. جز معروف ترین بنا های تاریخی لیسبون می توان به كلیسای جامع، برج بلم، بنای یاد بود عصر كاوش و موزه ملی باستان شناسی می باشند. هر كدام از این بناها یاد آور سال های تلخ و شیرین در این شهر می باشند.

جدایی از آثار تاریخی به دلیل مكان این شهر و نزدیكی آن به اقیانوس، دارای طبیعت بسیار زیبایی می باشد. جاذبه های طبیعی آن بسیار چشم نواز هستند و طبیعت دوستان بسیار زیادی در سال به این شهر سفر می كنند. از جمله مكان های دیدنی این شهر می توان به اقیانوس آرام لیسبون، باغ گیاه شناسی از همه مهم تر آكواریوم لیسبون را نام برد.

معرفی چند غذای معروف در پرتغال

معرفی چند غذای معروف در پرتغال

پرتغال نیز مانند هر كشور دیگری دارای غذاهای سنتی زیادی می باشد. برخی از این غذا ها قدمت چند صد ساله دارند. در ادامه به معرفی معروف ترین این غذاها می پردازیم.

آلیرا دمیراندوا : یكی از ارزان ترین غذاهایی است كه در پرتغال یافت می شود. سوسیس مرغ است كه به شكل نعل اسب می باشد. در هر منطقه بسته به نوع سلیقه با دورچین های مختلفی سرو می شود.

ماهی باكالیائو : یكی از غذاهای بسیار پر طرفدار در كشور پرتغال است. مانند ماهی سفید ما كه برای نوروز آن را سرو می كنیم این غذا آن قدر خاص شده است كه در جشن های سال نو بسیار طرفدار دارد.

فرانسزینیا :‌ مواد تشكیل دهنده آن استیك و دو تكه نان است. استیك به سبك خاصی در این غذا به همراه ادویه های گوناگون طبخ می شود و بسیار پر مخاطب است.

كالدیرادا دئینگیاس : یكی دیگر از غذاهای دریایی پرتغال به حساب می آید. این غذا در واقع مانند سوپ است. سوپی كه با انواع خاصی از ماهی آماده می شود. در بیش تر شهر ها این سوپ را با مار ماهی آماده می كنند.

پوركو پرتو : از گوشت قرمز محلی تهیه شده است. ژامبون های دودی است كه به همراه چیپس، سس مخصوص و انواع نوشیدنی سرو می شود.

.