شماره تماس 021-42291

معرفی كشور فرانسه

كشور فرانسه با مساحتی حدود 640 هزار متر مربع در اروپای غربی واقع شده است

 از لحاظ وسعت اولین كشور در اروپای غربی می باشد و در كل قاره اروپا سومین كشور پهناور به حساب می آید. جمعیت فرانسه حدود 70 میلیون نفر می باشد. از نظر جمعیت هم این كشور دومین كشور پر جمعیت اروپا محسوب می شود.  به دلیل وسعت زیاد این كشور بسیاری از اقلیم ها در آن یافت می شود.

معرفی كشور فرانسه

كوهستان، دشت، ساحل همه و همه در گوشه و كنار آن وجود دارد و گردشگران با توجه به سلیقه خود می توانند از هر كدام بازدید كنند. پایتخت این كشور، شهر پاریس می باشد. از دیگر شهر های مهم آن می توان به مارسی، لیل، لیون و بوردو اشاره كرد. فرانسه معروف است به كشور عشاق! فضاهای بسیار زیبا، عطر های خوش بو و معروف فرانسوی تئاتر ها و سینما های بسیار متعدد همه و همه باعث شده تا فرانسه به عنوان مقصد گردشگران عشاق در نظر گرفته شود.

بررسی جغرافیای فرانسه

همان طور كه گفته شد فرانسه در اروپای غربی واقع شده است. كشور فرانسه از سمت جنوب و جنوب غربی با آندورا و اسپانیا همسایه است. از سمت جنوب شرقی به ایتالیا و موناكو متصل است. از شرق با

آلمان و سوئیس مرز مشترك دارد. مرز آن از سمت شمال شرقی با بلژیك است. از شمال به دریای شمال، از جنوب شرقی به دریای مدیترانه و از غرب با اقیانوس اطلس متصل است. در دنیا  فقط سه كشور هستند كه ساحل آن ها هم دریای مدیترانه و هم دریای شمال را دارد كه یكی از آن ها فرانسه است.

آب و هوای فرانسه

آب و هوای این منطقه را می توان معتدل تلقی نمود. در چهار فصل سال نزدیك به 80 میلیون گردشگر به این كشور سفر می كنند. البته باید این نكته را هم بدانیم كه در هر فصل بخشی از كشور بیش تر مورد توجه تر است. مثلا در بخش شمالی معمولا در زمستان بسیار سرد است و گردشگران از آن دوری می كنند و به بخش هایی می روند كه آب و هوای بهتری در انتظارشان می باشد. از آن جا كه این كشور بسیار پهناور می باشد پس گردشگران برای انتخاب مقصد چندان اذیت نمی شوند و می توانند در فصل های مختلف به شمال یا جنوب، شرق یا غرب فرانسه سر بزنند و لذت یك سفر رویایی را تجربه كنند.

فرهنگ و زبان كشور فرانسه

زبان رسمی این كشور فرانسوی می باشد. واحد پول رسمی آن ها یورو می باشد. از آن جا كه این كشور از كوه های آلپ تا دریای شمال و مدیترانه گسترده شده است فرهنگ های بسیار زیادی در این كشور وجود دارد. بخشی از این كشور در جنگ جهانی درگیر بوده است و فرهنگ خاصی دارد. بخش دگیر به دلیل نزدیكی به آلمان فرهنگ های متعدد و در هم گره خورده ای دارد. دین رسمی آن ها مانند اكثر كشور های اروپایی مسیحیت می باشد. نزدیك به 88 درصد جمعیت این كشور مسیحی می باشند. اما سایر ادیان به صورت گروهی و درصد های بسیار كم نیز در این كشور یافت می شوند.

با وجود این كه كشور فرانسه در گردشگری بسیار موفق عمل كرده است اما درآمد آن از صنایع بسیار گوناگونی به دست می آید. این كشور در صنایع فلزی، دامپروری به خصوص پرورش خوك، كشاورزی صنعتی و هواپیما سازی فعالیت های بسیار گسترده ای را انجام می دهد. در كنار تمام این ها صنعت گردشگری را نیز به عنوان یكی از صنعت های كوچك در دستور كار خود قرار داده است. به طور كلی فرانسه كشور بسیار ثروتمند و پیشتازی به حساب می آید.

شهر پاریس، پایتخت كشور فرانسه

پاریس معروف ترین شهر این كشور است. اكثر جاذبه های گردشگری فرانسه در منطقه ایل دو فرانس قرار دارد كه شهر پاریس نیز در همین منطقه واقع شده است. یكی از معروف ترین شهر های جهان به حساب می آید. رود معروف سن از میان این شهر عبور می كند. این شهر ملیت های بسیار مختلفی را در خود جای داده است. مهم ترین آن ها را می توان پرتغالی ها و الجزایری ها دانست. قدمت بسیار زیاد این شهر به همراه فراز و نشیب های بسیار زیاد داشته است.

معرفی كشور فرانسه

معمولا گردشگران برای بازدید از پاریس بین ماه های ژوئن تا آگوست را ترجیح می دهند. دلیل آن هم مشخص است كه آب و هوای بسیار مطلوب آن در این ماه ها می باشد. معروف ترین جاذبه ی گردشگری پاریس و كشور فرانسه را می توان برج ایفل نام برد. اما جاذبه های دیگری نیز هستند كه بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. دیزنی لند، موزه لوور، كلیسای نوتردام و سنت شپل، كاخ اوپرای گارنیه برخی از آثار بسیار مهم در گردشگری در شهر پاریس می باشد. در پاریس می توان عطر های بسیار معروف، مجله های مد فرانسه و انواع تزیینات و شمع را به عنوان سوغاتی خریداری كنید.

معرفی چند غذای معروف در فرانسه

چند غذای بسیار پر طرفدار در فرانسه می باشد كه درباره برخی از آن ها توضیحات كوتاهی خواهیم داد.

سوپ پیاز : مایه ی گوشت به همراه پیاز ورقه ای می باشد كه با نان و پنیر آب شده روی ظرف سرو می شود.

كوك او ون : یكی از غذاهایی است كه با مرغ و گوشت به همراه قارچ و نوشیدنی های مختلف سرو می شود.

كسوله : در واقع كنسرو قارچ است كه با گوشت اردك همراه می شود. این غذا ادویه های بسیار دارد و به همین دلیل بسیار طرفدار دارد.

بوف بورگونیون : یكی از غذاهای بین المللی در فرانسه به حساب می آید. گوشت گاو به همراه ادویه و سیر و پیاز است. مانند آبگوشت می باشد با طعمی بسیار منحصر به فرد كه در فرانسه یافت می شود.

معرفی چند غذای معروف در فرانسه

شما برای ارسال دیدگاهتان باید وارد شوید

.