شماره تماس 021-42291
كشور انگليس را بشناسید

كشور انگليس را بشناسید

كشور انگليس (England. ) یكی از قدیمی ترین كشور های شمال اروپا می باشد.

انگليس با مساحتی بالغ بر 130279 كیلومتر مربع و با جمعیتی حدود 55 ملیون نفر در جنوب بریتانیای كبیر واقع شده است. پایتخت این كشور،  لندن می باشد یك شهر های مهم در اروپا به حساب می آید. از جمله شهر های مهم انگليس می توان به لیورپول، بیرمنگام، ویلز و منچستر اشاره کرد. به علت قدمت انگلیس مكان های تاریخی بسیار زیادی در این كشور وجود دارد اما جدایی از این موضوع انگلیس نقش بسیار موثری در معاملات جهانی دارد. انگلیس یکی از 10 کشور برتر دنیا در زمینه تولید می باشد هم چنین صنعت های بسیار بزرگ و گوناگونی در زمینه های تکنولوژی و ارتباطات، زیست شناسی وصنایع خلاقیت محور را داراست.

كشور انگليس را بشناسید

جغرافیای انگليس

این كشور در بریتانیای كبیر واقع شده است. همسایه های كشور انگلیس از سمت غرب ولز و از سمت شمال اسكاتلند می باشد. سایر مرزهای این كشور به مرز آبی می باشند. در واقع انگلیس یك شبه جزیره به حساب می آید و اطراف آن را دریای شمال فرا گرفته است. معروف ترین رود این كشور تایمز نام دارد كه از لندن می گذرد. نكته دیگر این است كه انگلیس نزدیك به صد جزیره دارد كه از مهم ترین آن ها می توان به جزیره یمن و جزیره وایت اشاره كرد.

كشور انگليس را بشناسید

آب و هوای انگلیس

انگلیس یكی دیگر از كشور های اروپایی است كه نمی توان آب و هوای آن را پیش بینی كرد. درست مانند كشور هلند كه آب و هوای ثابتی ندارد. در كشور انگليس تابستان ها متوسط دما بین 9 تا 18 درجه سانتی گراد و زمستان ها بین 2 تا 7 درجه سانتی گراد می باشد. اما هوای روز را هم نمی شود پیش بینی كرد. خیلی از مردم تصور می كنند كه بریتانیا معمولا بارانی است. تا حدودی درست است اما نكته ی جالب اینجاست كه در انگلیس در یك روز ممكن است باران، خورشید و هوای ابری همه را تجربه كنید و از این رو آب و هوای آن را نمی توان دقیق پیش بینی كرد.

فرهنگ و زبان كشور انگليس

زبان های مختلف به همراه گویش های بسیار زیادی در این كشور وجود دارد. مهم ترین زبان این كشور انگلیسی است كه بیش از 90 درصد مردم از آن استفاده می كنند ولی در هر منطقه ممكن است گویش های مختلف آن وجود داشته باشد. البته زبان های ولزی، اسكاتلندی و ایرلندی نیز در كشور انگلیس مورد استفاده قرار می گیرد. پول رایج در انگلیس پوند می باشد. دین اصلی این كشور مسیحیت است اما سایر ادیان نیز در آن بسیار زیاد هستند. در انگلیس ادنشگاه های بسیار مهم و معتبری وجود دارد که از معروف ترین آن ها می توان دانشگاه کمبریج و دانشگاه آکسفورد را نام برد.

مانند هر كشور دیگری در کشور انگلیس نیز فرهنگ ها و آداب بسیار متفاوتی وجود دارد. این كشور سرشار از آداب است. كشوری كه هری پاتر را خلق كرده است، یكی از ثرتمند ترین باشگاه های فوتبال (منچستر یونایتد) در آن وجود دارد، زادگاه چارلز داروین، شكسپیرو نیوتون است. بسیار زیاد هستند كسانی كه تاریخ و دنیای مدرن را زیر و رو كرده اند و اهالی کشور انگلیس هستند. این نشان دهنده آن است كه انگلیسی ها همواره پیش رو بوده اند و ركود و ثابت بودن را اصلا نمی پذیرند.

لندن، پایتخت كشور انگلیس

یکی از زیباترین شهر های قاره ی اروپا برای گردشگری بدون شک لندن می باشد. تاریخچه ی این شهر نزدیک به 2000 سال قدمت دارد. ساکنان فعلی شهر لندن نزدیک به 270 ملیت گوناگون هستند. این خودش بیان گوی بسیاری از مسائل است. فرهنگ های گوناگون و زبان های بسیار متنوع در این شهر وجود دارد ولی زبان اصلی مانند کشور انگلیس ، انگلیسی می باشد. لندن در سال 2016 بیش از 72 میلیاردر را در خود جای داده بود که به همین علت ششمین شهر پر هزینه دنیا به حساب آمد. از آن جا که لندن یکی از شهر های مهم در حمل و نقل حساب می شود سیستم اتوبوس رانی و فرودگاهی بسیار منظمی دارد و در این شهر 5 فرودگاه وجود دارد.

از جمله مکان های دیدنی در شهر زیبای لندن می توان به موزه بریتانیا، کاخ باکینگهام، کاونت گاردن، موزه مادام توسو، برج لندن، ساعت بیگ بن، تاور بریج، چشم لندن، دیوار لندن، کلیسای جامع سنت پل، گورستان هایگیت، نام برد که در تور لندن می توانید از آن ها دیدن کنید. معروف ترین جاذبه لندن را می توان چشم لندن دانست. چشم لندن در واقع چرخ و فلک بسیار غول پیکری است که در سال 2000 ساخته شده است. هم چنین کشور انگلیس بیش از 28 سایت طبیعی و فرهنگی میراث جهانی یونسکو شامل شهر های تاریخی یورک، آکسفورد، دورهام، چستر، ادینبورگ، بث، کانتربری را در خود جای داده است.

غذاهای معروف انگلیس

غذاهای معروف انگلیس

در حالت کلی از آن جا که کشور انگلیس ملیت های بسیار زیادی را در خود جای داده است غذاهای متنوعی در آن یافت می شود. اما از جمله معروف ترین آن ها می توان به فیش اند چیپس، کباب یکشبنه با پودینگ، ایتون مس، پای اند مش، پودینگ کافی و از همه مهم تر صبحانه کامل انگلیس اشاره کرد که طرفداران بسیار زیادی دارد.

.