شماره تماس 021-42291
آشنایی با کشور اتریش

آشنایی با کشور اتریش

کشور اتریش جمعیتی غریب به 8.7 میلیون نفر و با مساحت تقریبی 83871

در مرکز قاره اروپا واقع شده است. تا قبل از سال 2002 واحد پول این کشور شیلینگ بود اما از آن به بعد واحد رسمی پول اتریش به یورو تغییر کرد. پایتخت اتریش، شهر وین است. سایر شهر های مهم اتریش عبارتند از گراتس، سالرزبورگ، اینسبورک و لینز . نکته ی دیگر این است که جمعیت اتریش در مقایسه با همسایه خود آلمان یک دهم می باشد. اتریش نسبتا جز کشور های کم جمعیت قاره اروپا می باشد.

کشور اتریش یکی از ثرتمند ترین کشور های اروپایی می باشد. ساکنان این کشور دارای استانداردهای بسیار بالایی برای زندگی می باشند. علاوه بر آب و هوای معتدل در این کشور عوامل دیگر مانند زیر ساخت های عالی تحصیلی، مراقبت های بهداشتی بسیار مناسب و اوضاع سیاسی ثابت باعث شده است که مهاجران زیادی در سال های اخیر به این کشور مهاجرت کنند.

جغرافیای اتریش

معمولا مردم جهان جمهوری اتریش را با کوه های آلپ، دریاچه های شیشه ای و جنگل های بسیار وسیع می شناسند. هم چنین بسیاری از انگلیسی زبانان اتریش را با استرالیا اشتباه می گیرند که بسیار عجیب است. از لحاظ منطقه ای اتریش جز کشور های مرکزی قاره اروپا به حساب می آید. کشور های اطراف آن عبارت اند از آلمان، سوئیس، جمهوری چک، اسلوونی، اسلوکی، مجارستان و ایتالیا. اتریش کشوری است که هم می توانید در آن دوچرخه سواری کنید و هم می توانید در زمستان به اسکی بپردازید.

آشنایی با کشور اتریش

آب و هوای اتریش

یکی از کشور هایی است که به دلیل امتداد آن تا رشته کوه ها آلپ، دماهای مختلفی دارد. در واقع آب و هوای منطقه های مختلف آن متفاوت است. هر چه زمین های پست تر را بررسی کنیم هوای معتدل تر و هر چه به ارتفاعات برویم سردتر می شود. در اتریش مناطقی هستند که در طول سال پوشیده از برف هستند. البته هر فصل طرفداران خاص خود را دارد. در هر فصل گردشگران با سلیقه های خاص به اتریش سفر می کنند. نزدیک به 80 درصد مساحت اتریش در دل کوهستان های آلپ قرار دارد. در این کشور یخچال های طبیعی بسیاری وجود دارد.

فرهنگ و زبان کشور اتریش

زبان مردم در حالت کلی اتریش آلمانی است. اما در این بین زبان ها ی مختلف به همراه گویش های گوناگون نیز یافت می شود. از زمان های دور با آلمان بسیار هم سو بوده اند و معاملات تجاری گسترده ای داشته اند. از این رو تغییرات در کشورآلمان در اقتصاد اتریش نیز تاثی رمستقیم دارد.

اتریش در سال 2015 عنوان چهاردهمین کشور ثروتمند دنیا را دریافت کرده است. هم چنین واحد پولی این کشور نیز یورو می باشد.تجارت و صادرات اتریش را معمولا ماشی آلات، تجهیزات، وسایلی که با ذوب فلزات به دست می آید و لوازم نقلیه موتوری تشکیل می دهد.

قومیت های بسیاری در این کشور ساکن هستند که همین موضوع باعث می شود آداب و روسم مختلفی نیز به وجود بیاید. از جمله قومیت های معروف در اتریش می توان به :آلمانی، اسلوونی، کروات، ترک، مجار و بوسنی اشاره کرد.

فرهنگ و زبان کشور اتریش

وین، پایتخت کشور اتریش

یکی از مهم ترین مناطق 9 گانه در اتریش شهر وین است. این شهر بسیار زیبا و سرشار از هنر و هنرمند می باشد. وین به شهر موسیقی معروف است. شهر بناهای تاریخی باروک. شهر کافه های دنج. شهر موزه های متعدد که نمایشگر فرهنگ مردم است. بزرگترین شهر اتریش به حساب می آید و نهمین شهر بزرگ اروپا هم هست. اگر علاقه مند به معماری هستید. وین شهر بنا های حکاکی شده است. شهر ساختمان ها با معماری های مختلف اروپایی. این شهر، شهر بزم و مجالس رقص است.

این شهر در شمال شرق کشور اتریش واقع شده است. درست در جایی که رود دانوب قرار دارد. از آب و هوای آن نمی شود تعریف کرد. آب و هوای جنوبی قاره اروپا که از آب و هوای اتنلانتیک تاثیر می پذیرد. شهری که در قرن پنجم میاد مسیح بنا شده است. متاسفانه در جنگ جهانی اول دوران خوشی نداشت و بسیار مورد آسیب قرار گرفته است. هم چنین در جنگ جهانی دوم نیز به دلیل موقعیت و ثروت کشور بسیار مورد توجه بود و اسیب های جدی دید.

غذاهای معروف اتریش

غذاهای معروف اتریش

در این کشور غذاهای بسیار متنوعی طبخ می شود که معمولا با گوشت است. از جمله غذا های معروف اتریش می توان موارد زیر را نام برد.

شینسل گوشت گوساله : معروف ترین ذای شهر وین است. به آن شینسل وینی نیز می گویند. با ادویه های خاص آماده می شود و به همراه سالاد و ژله سرو می شود.

کوفته ی سیب زمینی : یکی از سنتی ترین غذا های کشور اتریش می باشد.

تافه آشپیتز : تکه بزرگی از گوشت گوسفند است که بخار پز می شود و به همراه سبزیجات معطر سرو می شود.

اشپتزله و ناکله : اشپتزله در واقع مانند پاستا می باشد و ناکله هم تکه های گرد کوچکی است که می تواند از مواد مختلفی درست شده باشد.

دونر کباب : قبلا هم گفته بودیم که قومیت های گوناگون در اتریش وجود دارد. دونر کباب یک غذای ترک است که محبوبیت بسیاری نیز دارد.

.