021 _ 42291 info@likesafar.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login
021 _ 42291 info@likesafar.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

همه چیز راجع به ویزای شنگن

شنگن چیست؟
شنگن پیمان اتحادیه اروپا است که بیشتر کشورهای اروپایی را دربرمیگیرد. این بزرگترین سفر دور دنیاست.

ویزای شنگن چیست؟
ویزای شنگن یک ویزای موقت است که به شما اجازه سفر به هر کشور عضو منطقه شنگن را برای بازدید ، تحصیل یا کسب و کار می‌دهد. مدت زمان اعتبار ویزای شینگن به این صورت است که  اجازه 90 روز اقامت در کشورهای شنگن را دارید.
ویزای شنگن معمول ترین ویزاها در اروپا است. دارنده ی این ویزا میتواند وارد کشورهای اروپا شود. هیچ کنترل محدودیتی داخل منطقه شینگن وجود ندارد.
و همچنین اگر شما قصد درس خواندن کارکردن و یا زندگی بیش از 90 روز را درکشورهای عضو شینگن دارید شما باید به جای ویزای شینگن از ویزای ملی یا شهروندی استفاده کنید.
درسال 2018 بیش از 14.2 میلیون نفرکشورهایی که عضو پیمان شینگن نیستند برای سفر به کشورهای اروپایی از ویزای شینگن استفاده کردند.

ما همواره در تلاشیم تا شرایطی را فراهم آوریم تا مشتریان مان نهایت آسودگی را در فرآیند اخذ ویزا داشته باشند. لذا همیشه سعی می کنیم تا با ایده های جدید و ناب، تحولاتی را در ارائه خدمات ایجاد نماییم.

چه کسایی برای ورود به اروپا نیاز به ویزای شنگن دارند؟
تمامی مردم کشورهای خارج از این اتحادیه که به توافق نرسیده اند برای ورود به کشورهای اروپایی نیاز به گرفتن این ویزا دارند.
برای بررسی کشورهایی که نیاز به گرفتن ویزای شینگن دارند اینجا لیست کشورها و شهروندانی است که برای سفرشان ویزای شینگن در اولویت است.
برای ورود به منطقه شینگن شما باید چندین مدارک ارائه دهید تا به شما اجازه ورود بدهند اگرشما عضو کشوراتحادیه اروپا نیستید درهرصورت مدارک بررسی میشود که آیا شما شامل ویزا میشوید یا نه.

مدارکی که برای ارائه نیاز است به شرح ذیل است:
پاسپورت معتبر: پاسپورت شما میبایست در 10سال اخیر صادر شده باشد و بعداز ترک کشور اروپایی حداقل سه ماه باید اعتبار داشته باشد.
ویزای شنگن: اگر شما تبعه یکی از کشورهای سومی هستید نیاز به ویزا دارید
مرز رسمی کشور اروپا ممکن است مدارک یا اطلاعات دیگری مانند بودجه ی کافی، اطمینان از محل اقامت، رزرو هتل برای تمامی مدت اقامت ،هدفتان از سفر، بیمه مسافرتی،  دعوت نامه و غیره را از شما درخواست کند.از زدن مهر داخل پاسپورت توسط افسر مرز اطمینان حاصل کنید. بدون مهر ممکن است بازداشت یا جریمه شوید.

کدام یک از کشورهای اروپایی شامل ویزای شنگن می شود؟
منطقه شنگن شامل 26 کشوری که قرارداد شنگن را امضا کردند می شود. این قرارداد به شهروندان عضو این اجازه را میدهد تا بدون کنترل مرز و پاسپورت آزادانه سفر کنند .
همه ی عضوهای کشورهای منطقه شنگن شامل ویزای شنگن می شود.

لایک سفر

انواع ویزای موقت شنگن برای بازدید اروپا:
اگر به دلیل های زیر میخواهید به اروپا سفر کنید باید درخواست ویزای شنگن دهید

ویزای تجاری و کاری
ویزا برای ملاقات دوستان و آشنایان
ویزای توریستی و تعطیلات
ویزا برای فعالیت های ورزشی و فرهنگی
ویزای ترانزیت فرودگاه
ویزای ملاقات های رسمی
ویزا به دلایل پزشکی
ویزا جهت درس خواندن یا پزوهش کردن

با توجه به این دلایل و ملاقات های پیوسته به کشورهای اروپایی .کنسولگری شنگن میتواند ورودی تک، ورودی دوگانه و ورودی چندگانه برای شما صادر کند.
اعتبار ویزای یک بار ورود شما بستگی به تعداد روزهای اقامتتان در منطقه شنگن که در روی فرم درخواست ویزا نشان داده شده است و همچنین تصمیم کنسولگری که برای شما ویزا صادر کرده است دارد.
اگر شما مسافر همیشگی هستید میتوانید ویزای اتحادیه اروپا را که تا 5 سال اعتبار دارد بگیرید به خاطر داشته باشید در هر 180 روز اجازه 90 روز اقامت در کشورهای شنگن را دارید. درصورتی که 90روز پیاپی در یکی از کشورهای شینگن اقامت داشته باشید باید به مدت سه ماه از منطقه شینگن خارج شوید حتی اگر ورودی چندگانه داشته باشید.

چطور برای وارد شدن به کشورهای اروپایی درخواست ویزا کنیم؟
برای درخواست کردن ویزای شنگن اول باید بدانید با چه هدفی برای ویزا اقدام میکنید اگر هدفتان مشخص است باید برنامه سفرتان را بچینید مدتی که قرار است اقامت داشته باشید، یا کشوری که میخواهید بروید (اگربیشتراز یک کشور باشد) ،کشوری که وارد میشوید و کشوری که از آن خارج میشوید.  در مرحله ی دوم باید فرم درخواست را پر کنید و در کشور خودتان وقت سفارت برای ویزای شنگن بگیرید.

قیمت ویزا چقدر است؟
قیمت ویزای شنگن برای هر فرد بزرگسال 60 یورو است و بستگی به سن ملیت و دیگر عوامل متقاضی دارد. برای کودکان بین 6 تا 12 سال  35 یورو (41 دلار آمریکا) و برای کودکان زیر شش سال رایگان است.لیست هزینه های ویزای شنگن که میتواند با قیمت کمترو یا معاف از هزینه ،آن را دریافت کنید.(2018)

فرم برنامه سفر پرواز چیست؟
برنامه پرواز یک مدرک تایید شده است که بصورت آنلاین برنامه پرواز داده شده را مورد بررسی قرار میدهد.

بیمه مسافرتی چیست؟
بیمه ی پزشکی در تمام طول سفر شما اعتبار دارد که برای اورژانس های پزشکی به مبلغ 30000 یورو پرداخت میشود.

ثبت محل اقامت به چه معناست؟
شما به یک مدرک تایید شده نیاز دارید تا نشان دهد در طول سفرتان کجا اقامت دارید.

Leave a Reply